Diğer
  Ana SayfaHaberCoinbase Müşterilerine PEPE ile Alakalı Kötü Mail Attı, Topluluk Tepki Gösterdi!

  Coinbase Müşterilerine PEPE ile Alakalı Kötü Mail Attı, Topluluk Tepki Gösterdi!

  -

  • Coinbase, borsa tarafından müşterilere dağıtılan bir e-posta nedeniyle halkın öfkesiyle karşı karşıya kaldı.
  • Nasdaq borsasında listeli olan borsanın e-postası, ünlü PEPE memecoin’in maskotu Pepe’nin, alternatif sağ kanat tarafından kullanılan bir nefret sembolü olduğunu iddia etti.
  • Coinbase, maskotun son 20 yıldaki ırksal geçmişine atıfta bulundu.

  Kripto borsası Coinbase, müşterilerine yolladığı bir e-postadan alınan ekran görüntüleri nedeniyle halkın öfkesiyle karşı karşıya kaldı.

  Nasdaq listesindeki borsanın e-postası, ünlü PEPE memecoin’in maskotu Pepe’nin, alternatif sağ kanat tarafından kullanılan bir nefret sembolü olduğunu iddia etti.

  (Ayrıca Bknz: PEPE Memecoin: Kripto Dünyasında Memelerin Gücü)

  PEPE Sever Coinbase Kullanıcıları Boykot Çağrısı Yapıyor

  PEPE memecoin’in son zamanlardaki popülerliğine değinen Coinbase, maskotun son 20 yıldaki ırksal geçmişine atıfta bulundu.

  E-postaya göre,

  “PEPE, yaklaşık üç hafta önce komik bir şekilde 420 trilyon TOKENLA piyasaya sürüldü ve memecoin aktivitesinde öncülük ediyordu… Zamanla, Anti-Defamation League (ADL) tarafından alternatif sağ gruplar tarafından bir nefret sembolü olarak Kullanılmaya Başlandı.”

  Emblem, hatta Donald Trump gibi muhafazakar politikacılar tarafından kullanıldı. Zamanla, Pepe the Frog karakteri birkaç beyaz egoist figür tarafından benimsendi. Pepe the Frog karakterinin başlangıçta ırkçı veya antisemitik bir anlam taşımadığı Anti-Defamation League’ın web sitesinde belirtiliyor.

  Web sitesi şöyle diyor,

  “Pepe “the Frog” memelerinin çoğu bigoted olmadığından, meme’nin kullanımını sadece Kendi içinde incelemek önemlidir.”

  Pepe the Frog meme logosu, onu herhangi bir şeyle ilişkilendirmeyi reddeden Matt Furie tarafından oluşturuldu. Raporlara göre, Pepe the Frog sembolü, 2016’da Anti-Defamation League tarafından bir nefret sembolü olarak eklendi.

  Çekişmeli geçmişine rağmen, kullanıcılar borsanın boykot edilmesini ve kullanıcıların PEPE’lerini rakip borsa Binance’ye taşımalarını önermeye başladılar.

  Coinbase Sorunlarının Listesi Uzuyor, PEPE’den Ne İstediniz?

  #DeleteCoinbase Twitter’da trend oldu ve Gemini, iddiaya göre sonuç olarak 300 milyar PEPE akışı gördü.

  Bununla birlikte, birkaç Twitter kullanıcısı da Coinbase’den söz konusu e-postayı almadıklarını iddia ederek, e-postanın gerçekliğine şüphe düşürdü.

  5 Mayıs’ta düşüşe başlamadan önce, Pepe (PEPE) coin fiyatı Nisan ayının başından beri tüm kripto para piyasasında kazançların öncülüğünü yapmıştı. Yazı yazıldığı sırada, Pepe hala aşağı doğru spiral yapıyor ve son 24 saatte %16’dan fazla kaybetti.

  PEPE Fiyatı 0.00000162’ye Geriledi!

  PEPEUSDT 4 Saatlik Grafik

  Tartışmalar sürerken, CEO Brian Armstrong, Coinbase’in Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal’ın tweetini retweetledi. Ardından dedi ki, farklılıkları halka açık bir şekilde ele almanın daha yakın bir çalışma ilişkisine doğru ilerlemek için önemli olduğunu vurguladı. Alıntı, anlaşmazlıkların saygılı ve iyi niyetle ele alınması gerektiğini vurguladı.

  Bu arada, Coinbase son zamanlarda ABD’de derin düzenleyici sorunlarla karşı karşıya kaldığı için diğer bölgelere, örneğin BAE’ye odaklanıyor. Ancak, yer değiştirme söylentilerini reddetti.

  Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanını ve bölgenin düzenleyici durumunu eleştirmeye devam etti, çünkü borsaya Wells Bildirimi gönderildi. Eski Coinbase yöneticisi Ishan Wahi, tanınan ilk kripto içeriden ticareti yaptığı için iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Coinbase, iki önerilen toplu dava ile karşı karşıya. Borsanın üst düzey yetkilileri, listelemeden kar elde etmek için içeriden bilgi kullanmakla suçlanıyor. Ayrıca, gizlilik ihlalleri nedeniyle de eleştiriliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler