Diğer

  Coinbase, Gelirini Artırmak için Yeni Yollar Arıyor: Spot Bitcoin ETF’leri Borsa için Bir Sorun Olabilir

  • Coinbase Global yöneticileri aylardır kripto alım satımında ne olursa olsun para kazanabilmek için çeşitlendirme arayışında olduklarını söylüyorlar.
  • Bu yıl Coinbase hisselerinin fiyatı %101 artarak 70,96 dolara çıktı ancak hala 2021’deki 340 doların üzerindeki seviyelerin çok altında.
  • Yatırımcılara Bitcoin alımını ve sahipliğini daha kolay ve potansiyel olarak daha ucuz hale getirerek, böyle bir ETF, Coinbase’in kullanıcı tabanının bir kısmını yok ederken token’ın fiyatını destekleyebilir.

  Coinbase borsası, alım satım hizmetinden elde ettiği gelirden daha fazlasını hedefliyor ancak şimdilik Bitcoin’den başka alternatif yok.

  Coinbase, Gelirini Çeşitlendirmeyi Hedefliyor

  coinbase-coin

  Coinbase Global yöneticileri aylardır kripto alım satımında ne olursa olsun para kazanabilmek için çeşitlendirme arayışında olduklarını söylüyorlar. Ancak şu an için şirket, yatırımcılara ve özellikle Bitcoin’in, kripto paranın en büyük token’ının alım satımına oldukça bağımlıdır.

  Bu, geçen hafta kripto veri sağlayıcısı Coin Metrics tarafından yayınlanan bir rapordan gelen bir mesajdır. Platform üzerinde işlem yapılabilen döviz çiftlerinin sayısını 2021’de biraz daha fazla olan 100’den şu anda 600’den fazlasına çıkarmış olmalarına rağmen, Bitcoin ve ikinci en büyük token olan Ethereum, faaliyetin yaklaşık yarısını oluşturmaya devam etmektedir. Coin Metrics raporunda şu şekilde belirtildi:

  “Bu, sadece yeni varlıkları eklemenin trading ücreti geliri elde etmenin garanti bir yolu olmadığını göstermektedir.”

  Coinbase ayrıca getiri karşılığında tokenlerinizi yayınlamanıza olanak tanıyan bir hizmet gibi trading dışı gelir kaynakları da ekledi. Ayrıca, getiriler yükseldikçe desteklemek için tutulan rezervlerden para kazanmaya başladı ve USDC adlı stabilcoin’i desteklemek için kullanıyor. Ancak şirketin genel kaderi hala trading faaliyetine sıkı sıkıya bağlıdır. Rapora göre, “Coinbase’in hisse fiyatı ($COIN) spot hacmi çok yakından izledi.”

  Yöneticiler, gelirlerini alım satımdan uzaklaştırmak için çalıştıklarını ve firmanın sadece bir borsa değil, kripto ekosisteminin tüm yönleriyle etkileşimde bulunan insanlar için birincil bir yol haline geldiğini görüyorlar.

  Bu yıl Coinbase hisselerinin fiyatı %101 artarak 70,96 dolara çıktı ancak hala 2021’deki 340 doların üzerindeki seviyelerin çok altında. Benzer şekilde, Bitcoin de son birkaç yıl önce işlem gördüğü 64.000 dolardan çok uzak olmayan 26.500 dolara %60 arttı.

  Şu an için kripto alım satım faaliyetinin hızla toparlanma işaretleri yok gibi görünüyor. Genel olarak borsalar, bir yıl önceki seviyenin yaklaşık yarısı kadar günlük hacmi yönetiyor ve 2021 yükselişi sırasındaki seviyelerin beşte birinden azını elde ediyorlar.

  ETF’ler, Coinbase için sorun çıkarabilir

  Bazı kripto yatırımcıları, bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel başlangıcını bir katalizör olarak gördü. Geçen ay bir mahkeme, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), kripto şirketi Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust’ı dönüştürme teklifini reddederken hata yaptığını söyledi.

  Ancak bu başlatma bile Coinbase için çifte bir bıçak olabilir. Yatırımcılara Bitcoin alımını ve sahipliğini daha kolay ve potansiyel olarak daha ucuz hale getirerek, böyle bir ETF, Coinbase’in kullanıcı tabanının bir kısmını yok ederken token’ın fiyatını destekleyebilir. Bu arada, şirket ayrıca SEC tarafından kayıtlı olmayan bir menkul kıymet borsası olarak faaliyet göstermekle suçlandığı ve bu suçlamayı reddettiği ve mücadele ettiği ayrı bir dava ile karşı karşıya.

  Şirket yöneticileri sonunda mahkemede başarılı olacaklarını ve kripto traderlarının geçmiş döngülerde olduğu gibi geri döneceğine olan umutlular. Coinbase yatırımcıları için bahisler yüksek.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Solana’nın Kurucusu Yakovenko, “ETH Killer” Anlatısına Karşı Uyarıda Bulundu!

  Solana'nın kurucusu Anatoly Yakovenko, sıkça tartışma konusu haline gelen "ETH Killer" konusu hakkında görüşlerini dile getirdi.

  Binance’in Eski CEO’su CZ, Bitcoin ve Kripto Yolculuğunu Anlattı: İşte CZ’nin Hikayesi!

  Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng 'CZ' Zhao, başarı hikayesini ve aldığı riski anlattı: Bitcoin almak için evini sattı!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Solana’nın Kurucusu Yakovenko, “ETH Killer” Anlatısına Karşı Uyarıda Bulundu!

  Solana'nın kurucusu Anatoly Yakovenko, sıkça tartışma konusu haline gelen "ETH Killer" konusu hakkında görüşlerini dile getirdi.