Citibank’ın Bitcoin grafiği Twitter’a düştü: 18 ayda 120 bin dolar?

roket uzay bitcoin

Finansal hizmet şirketi Citi Group’un bankacılık kolu Citibank, Bitcoin’n 120.000 dolara kadar ulaşabileceği bir grafikle ilişkilendirildi.

Altana Digital Currency’in CIO’su Alistair Milne’nin Twitter hesabında paylaştığı grafik Bankanın 2021 yılına kadar BTC’nin 120.000 dolara kadar büyük bir boğa koşusu yaşayabileceğini gösteren FX Wire posta listesinden geldiği belirtiliyor.

18 ayda 120 bin dolar

Grafik, 2011-2016 arasında büyük Bitcoin sıçraması anlamına geliyor ve önceki 20.000 dolarlık rekor aşılırsa, 18 ay içinde 120.000 dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Citibank’in Bitcoin grafigi Twitter’da dustu 2016
Kaynak: Twitter / Alistair Milne

Hatırlanacağı gibi, BTC ilk olarak 9100 ve 9500 direnç seviyelerini aştı ve daha sonra psikolojik direnç olarak kabul edilen 10 bin doları 11.400 dolara yükselerek aştı.

Citibank, Ethereum tabanlı blok zincirlerini Mart ayında ticaret platformuna entegre etti. Bu, şirketin blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimlerini destekleyen teknolojilere ilgi göstermeye başladığının kanıtıdır. Ayrıca, bankanın küresel finansal emtia ticareti müdürü Kris van Broekhoven, bankanın finansal hizmetlerini iyileştirmek için Blockchain teknolojisinin avantajlarından yararlanmaya ve faydalanmaya başladığını söyledi.

Yasal Uyarı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireyin sorumluluğundadır. CoinOtag ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.