Çinli Madenciler Kriz Beklerken Bitcoin Madenciliği Yüzde 16 Daha Kolaylaşıyor

Çin hükümeti Bitcoin (BTC) madenciliğini çökertmeye hazırlanırken, madencilik zorluğu bu yıl en büyük düşüşünü yaşıyor.

madencilik
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in madencilik zorluğu Pazar günü yüzde 16 düşerek 21 trilyona düştü, bu yılın en keskin düşüşü. Düzeltme, Çinli madencilerin, hükümetin madencilik konusunda daha fazla baskı yapmadan önce fişi çektiğini gösteriyor.

Bitcoin madenciliği zorluğu, yeni Bitcoin üretmek için ne kadar bilgisayar gücünün gerekli olduğunu ölçer. Ağ, madenciler arasındaki rekabet düzeyini yansıtmak için zorluğu (kabaca) iki haftada bir ayarlar. Daha düşük madencilik zorluğu, daha az rekabet olduğunu gösterir.

Bitcoin işlemlerini doğrulayan madencilerin yüzde 75’inden fazlası Çin’de bulunuyor. Geçen Cuma, hükümet ekonomiyi korumak için izleme gerektiren sektörler listesine Bitcoin madenciliğini ekledi.

Bugünkü düzenleme aynı zamanda bir bloğun üretilmesi için geçen ortalama süreyi 11 dakika 55 saniyeye çıkardı – blok üretiminin ortalama 8 dakika 14 saniye olduğu 13 Mayıs’tan neredeyse dört dakika daha uzun.

13 Mayıs’ta yapılan bir önceki düzenlemede, madencilik zorluğu 1 Mayıs’ta belirlenen zorluk seviyelerinden yüzde 21,53 yükseldiğinde rekor seviyeye ulaştı.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!