Çin’deki Genç Yetişkinlerin Kripto Para Bağımlılığı!

Çinli Y kuşağı giderek artan bir şekilde kripto para birimlerine akın ediyor ve onları servetlerini artırmanın bir yolu olarak görüyor.

çin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin hükümeti tarafından kullanılan kripto para karşıtı duruşa rağmen, Çinli Y kuşağı giderek artan bir şekilde kripto para birimlerine akın ediyor ve onları servetlerini artırmanın bir yolu olarak görüyor. Çinli yetkililer tarafından konulan engelleri aşıyorlar ve yüksek kazançlar elde etmek için kripto para arıyorlar. 

Yayınlanan bir  makaleye göre Çinli Y kuşağının nasıl “ileriye gitmenin bir yolu” ve “belki bir ev satın almak” için kripto para satın aldığı anlatıldı.  

Çin hükümetinin kriptoya karşı mevcut düşmanca duruşu devam ediyor. Bugün Twitter’ın Çince versiyonu olan Sina Weibo’nun kripto ile ilgili hesapları platformundan yasakladığı haberi ortaya çıktı. 

Çin merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte, yetkililer, özellikle genç nesil arasında ilgi seli ve kripto para birimlerinin spekülatif satın alınması konusunda şüphesiz endişe duyuyorlar. 

Makaleyi yazan site, 32 yaşındaki bir içerik yapımcısı ile erkek arkadaşı ve Shenzhen’de yaşayan arkadaşlarının görüşlerinin altını çizdi: 

Bizim yanımızda, birçok arkadaşımız, meslektaşımız ve oda arkadaşımız kripto para birimlerine yatırım yaptı ve cazibe o kadar güçlü ki, etrafınızdaki bir arkadaşınız bunu yapmaya başlar başlamaz, yakında çevrenizdeki birkaç arkadaşınız cezbedilecek.

Makale, 20’li ve 30’lu yaşlarındaki bu genç eğitimli Çinlilerin, Amerika Birleşik Devletleri, Kore ve Japonya’dan diğer gençlerin kripto para birimlerinde nasıl spekülasyon yaptığını ilgiyle nasıl takip ettiğini tartışıyor. 

Yakın tarihli başka bir makalede, Çinli yatırımcıların Çinli yetkililer tarafından uygulanan yasağı aşmanın bir yolu olarak sanal özel ağlar (VPN) yoluyla OTC platformlarını ve P2P ağlarını nasıl kullandıklarını açıkladı.  

Bu tür kaçamak ve gizli faaliyetler, Çinli yetkililerin failleri bulmasını ve toptan yasağı uygulayabilmesi için olumsuz nedenlerden biri.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!