Çin ve Blockchain: Yeni Dünyada Güç, Teknolojiyi Kullanandan Yana

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin Parlementosu NPC, daha iyi bir yönetim sistemi oluşturmak için devlet destekli bir blockchain geliştirme fonu oluşturulmasını önerdi.

Ülkedeki en güçlü siyasi danışma organı olan Ulusal Halk Kongresi, son zamanlarda Çin Parlamentosu ve Çin Halkı Siyasi Danışma Konferansı toplantısına başladı. Bu oturumlara genellikle “İki Oturum” veya “Lianghui” toplantıları deniyor.

Ulusal Halk Kongresi, Çin’in en büyük yasama organı olarak kabul edilir. 22 Mayıs’tan bu yana devam eden toplantılara yaklaşık 3.000 delege katılıyor. 23 Mayıs’ta Beijing News’in raporuna göre, NPC milletvekili Jieqing Tan, blockchain endüstrisinin gelişimi için özel bir fon oluşturmayı önerdi. Teklif kabul edilirse, bu fon hükümet tarafından yönetilecek.

Fonun amacı, bir dizi gelecek vaat eden blockchain işletmesinin gelişimini ve büyümesini desteklemek ve blockchain teknolojisi için teşvikler sağlamak.

Blockchain teknolojisine sahip akıllı bir yönetim sistemi kurarak Çin, topluma yüksek güven ortamı sağlamayı hedefliyor. Öte yandan, teknolojinin gelecekteki gelişiminde küresel bir güç olmayı hedefleyen Çin, bu teknolojinin ulusal güvenliğini ve egemenliğini daha iyi koruyabileceğini düşünüyor.

Tan yaptığı açıklamada, şu anda sınırlı sayıda blockchain işletmesinin olduğunu ve bu şirketlerde yetenek ve bilgi eksikliğinin olduğunu söyledi. Bu sorunlar, blockchain ekosistemindeki gelişmelere engel teşkil ettiği anda bu sektörün desteklenmesi gerektiğini öne sürdü.

Son günlerde blockchain ile ilgili işleri resmen meslek olarak kabul eden Çin, önümüzdeki üç yıl boyunca blockchain ticaret platformuna 4.7 milyon dolarlık fon sağlanacağını açıkladı. Ayrıca, Pekin Vergi Dairesinde daha çevre dostu, kullanışlı ve şeffaf kontrol sağlayan blockchain ekosistemini kullanarak faturalandırma sistemine geçeceklerini belirtmişti.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster