Pazartesi, Kasım 30, 2020

Çin Medyasının ilginç Bitcoin haberi!

Çin hükümetinin kripto para birimleri üzerindeki sert düzenlemelerine karşı, Çin devlet medyası, Bitcoin’in son yükseliş rallisine dikkat çeken haber yaptı.

Çin’deki kripto haberlerini paylaşan popüler ve anonim bir Twitter hesabı olan CnLedger, CCTV’nin Bitcoin haberini yayınladı:

“CCTV: Bitcoin fiyatı, 50 günden kısa bir sürede %70 artışla 17.5K$’ı aştı. 2017’nin boğa piyasası ile karşılaştırıldığında, Bitcoin’in ağı, geliştirme ve yatırım eko ​​sistemi artık çok daha iyi. Son artış kurumsal fonlardan kaynaklanıyor. “

Bitcoin, yazım sırasında 18.585 dolardan işlem görüyor.

Çin, 2017’de ilk dijital para tekliflerini (ICO’lar) yasakladı ve geçen yıl borsalarla ilgili araştırmalarla ilgili kripto yasaklarına devam etti.

Ancak o dönemden beri Blockchain alanını desteklemeye devam ediyor. Kripto analiz platformu LongHash’ın bir raporuna göre, Ocak-Temmuz 2020 arasında Çin’de 10.000’den fazla Blockchain şirketinin kurulduğunu ve 2017’de kaydedilen 8.595’i aştığını ortaya koydu.

Aynı zamanda, Bu yıl Çin’de yeni kurulan Blockchain şirketlerinin sayısının geçen yıl kurulan 13.885 olan firma sayısını geçeceğini söyledi.

Ek olarak, Çin vatandaşları ülke dışına para taşımak için kripto kullanmaya devam ediyor. Blockchain analitik firması Chainalysis’in Ağustos ayı raporu, 50 milyar dolardan fazla kripto para biriminin son 12 ayda Çin merkezli cüzdanlardan kaçtığını belirtti.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09