Diğer
  Ana SayfaHaberÇin Kripto Para Yasaklarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Ortalık Kızışıyor!

  Çin Kripto Para Yasaklarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Ortalık Kızışıyor!

  -

  Bloomberg’e nazaran Çin Merkez Bankası, bankaların ve ödeme kuruşlarının borsalar dahil kripto paralar ile ilgili işletmelerle işlem yapmasını yasakladı. Bu kapsamda Çin Merkez Bankası, beş bankaya ve Alipay dahil olmak üzere birkaç ödeme şirketine, ihtar yazını gönderdi. İşte yeni Çin yasaklarının detayları…

  Çin Kripto PAra Yasağı

  Çin kripto para yasakları daha da kötüleşiyor: Bankalara kripto paralar konusunda yasak!

  Bloomberg ve Çinli kripto gazeteci Colin Wu’ya nazaran, Çin Merkez Bankası olan Çin Halk Bankası ülkedeki birkaç büyük bankayla ve ödeme sağlayan firmalarla görüştü ve onlardan kripto para birimleriyle ilgili işletmelere hizmet vermeyi durdurmalarını istedi. Paylaşılan haberler, Çin Merkez Bankası (PBOC)’nın ülkedeki beş büyük banka ile görüştüğünü söylüyor. Bu bankalar şunlardır: Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, Çin İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Industrial Bank ve Alipay. Görüşmenin temel nedeni, kripto paralar ve piyasanın oluşturduğu risklerdir.

  Bu konuşmanın sonucunda PBOC, kripto para ticaretinin ülkedeki olağan finansal ve ekonomik nizamı bozduğunu, yasadışı fon transferleri, kara para aklama ve başka yasa dışı faaliyetler riskini artırdığını dile getirdi. Merkez bankasının üst seviye temsilcileri, kripto para birimlerinin Çin‘deki insanların güvenliğini tehlikeye attığını da sözlerine eklediler. Son haberlere göre, şu andan itibaren bankaların KYC prosedürlerini sıkı bir formda yürütmesi gerekiyor ve kripto ticareti yapan firmalar için hesap açmaları yasaklandı. Ayrıca bankaların ticaret, takas ve transfer için kripto paralar ile ilgili işletmeleri reddetmeleri gerekiyor.

  Çin Kripto PAra Yasağı

  PBOC’nin bu yasağı Çin’deki başka bankalar için de geçerli!

  Haberlere nazaran, PBOC’nin bu koşulu Çin’deki başka bankalar için de geçerli! Bahsedilen bankalar ve şirketler, genel olarak kripto para birimleri ve özel olarak kripto ticareti etrafındaki büyümeyi artırmaya yardımcı olan faaliyetleri kısıtlamayı kabul etti.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler