Diğer

  Çin Kripto Para Yasaklarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Ortalık Kızışıyor!

  Bloomberg’e nazaran Çin Merkez Bankası, bankaların ve ödeme kuruşlarının borsalar dahil kripto paralar ile ilgili işletmelerle işlem yapmasını yasakladı. Bu kapsamda Çin Merkez Bankası, beş bankaya ve Alipay dahil olmak üzere birkaç ödeme şirketine, ihtar yazını gönderdi. İşte yeni Çin yasaklarının detayları…

  Çin kripto para yasakları daha da kötüleşiyor: Bankalara kripto paralar konusunda yasak!

  Bloomberg ve Çinli kripto gazeteci Colin Wu’ya nazaran, Çin Merkez Bankası olan Çin Halk Bankası ülkedeki birkaç büyük bankayla ve ödeme sağlayan firmalarla görüştü ve onlardan kripto para birimleriyle ilgili işletmelere hizmet vermeyi durdurmalarını istedi. Paylaşılan haberler, Çin Merkez Bankası (PBOC)’nın ülkedeki beş büyük banka ile görüştüğünü söylüyor. Bu bankalar şunlardır: Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, Çin İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Industrial Bank ve Alipay. Görüşmenin temel nedeni, kripto paralar ve piyasanın oluşturduğu risklerdir.

  Bu konuşmanın sonucunda PBOC, kripto para ticaretinin ülkedeki olağan finansal ve ekonomik nizamı bozduğunu, yasadışı fon transferleri, kara para aklama ve başka yasa dışı faaliyetler riskini artırdığını dile getirdi. Merkez bankasının üst seviye temsilcileri, kripto para birimlerinin Çin‘deki insanların güvenliğini tehlikeye attığını da sözlerine eklediler. Son haberlere göre, şu andan itibaren bankaların KYC prosedürlerini sıkı bir formda yürütmesi gerekiyor ve kripto ticareti yapan firmalar için hesap açmaları yasaklandı. Ayrıca bankaların ticaret, takas ve transfer için kripto paralar ile ilgili işletmeleri reddetmeleri gerekiyor.

  PBOC’nin bu yasağı Çin’deki başka bankalar için de geçerli!

  Haberlere nazaran, PBOC’nin bu koşulu Çin’deki başka bankalar için de geçerli! Bahsedilen bankalar ve şirketler, genel olarak kripto para birimleri ve özel olarak kripto ticareti etrafındaki büyümeyi artırmaya yardımcı olan faaliyetleri kısıtlamayı kabul etti.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  BNB Fiyat Artışı Yakında mı? Önümüzdeki 2 Hafta İçin Binance Coin (BNB) Takip Edilmesi Gereken Önemli Faktörler.

  Binance Coin (BNB) önemli fiyat seviyelerinde güçlü alım ilgisi görüyor. ...

  Polkadot (DOT), Optimism (OP) ve BlockDAG: Kripto Yatırımlarında Devrim Yaratan 3 Yenilikçi Strateji

  Kripto para yatırımları, yeni teknolojiler ve stratejilerin ortaya çıkmasıyla hızla gelişiyor. ...

  Ethereum (ETH) Fiyat Artışı: Önemli Yatırımcılar Piyasa Kazançlarına Rağmen Neden Güçlü Duruyor?

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Balinalar büyük miktarda ETH topladı ve HODL yapmaya devam etti.</li> ...