Çin Devinin Kripto Bilançosu Beklenenden Ağır!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Meitu Inc., 2008 yılında kurulmuş ve merkezi Xiamen, Fujian’da bulunan Çinli bir teknoloji şirketidir. Akıllı telefonlar ve selfie uygulamaları yapar. Şirket isminin Türkçe karşılığı güzel fotoğraf anlamına gelmektedir. 2021 yılının ortasında yaptığı Bitcoin yatırımlarında 17,3 milyon dolara kadar zararı olduğu açıklayan Meitu. diğer tarafta ise, son kripto piyasası çöküşünde, firma Ether varlıklarında yaklaşık 14,7 milyon dolarlık bir kar yakaladı.

Kripto Piyasasına Toplamda 100 Milyon Dolarlık Yatırım

kripto

Photoshop filtre uygulamasıyla popüler olan Hong Kong merkezli firma, Mart ve Nisan 2021 arasında Bitcoin ve Ethereum’a toplam 100 milyon dolar yatırım yaptı. 49.5 milyon dolara toplam 940.89 BTC ve 50,5 milyon dolara 31.000 ETH aldı. Şirket olarak 1.7 Milyar Dolarlık bir değere sahip olduğu düşünüldüğünde çok risk almadıklarını  anlamamak zor değil.

Toplam Zarar Yüzde 2.6

kripto

İşleri açıklığa kavuşturmak için , Meitu, Bitcoin’i birim başına ortalama 52.600 dolar fiyatla satın alırken, Ethereum’u ise ortalama 1.629 dolar birim fiyattan satın aldı. Yatırımının şu anki değeri Bitcoin için 32.2 milyon dolar ve Ethereum için 65.2 milyon dolar. Bu, ilk 100 milyon dolarlık yatırımdan %2,6’lık bir düşüş.

“Endüstri Henüz Gelişmiş Değil”

kripto
Meitu Şirketi Kurucusu Wu Xinhong

Meitu, 6 Haziran’da yaptığı bir basın toplantısında, operasyonlarının her zamanki gibi devam edeceğini, ancak şu an için blockchain endüstrisinin emekleme dönemi geçene kadar kripto para birimleriyle uğraşmayı planlamadığını belirtti.

Kurul, blockchain endüstrisinin hala erken aşamada olduğuna ve kripto para birimlerinin uzun vadede değer kazanması için yeterli alana sahip olduğuna inanıyor.

Sen Çinli Meitu şirketinin kripto piyasası yatırımlarını mantıklı buluyor musun? Fikrini bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster