Chiliz (CHZ) Destek Seviyesinde! 10 Ekim 2022

Destek seviyesine gelen ve buradan tepki alan CHZ için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Chiliz Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Anlık olarak 0.2040 dolardan işlem gören CHZ destek olarak belirlenen 0.2141 dolardan tepki almışa benziyor. Ancak aşağıya inmekte olan uzun bir satış mumu beliriyor. Biz bu satışın tekrar kendini toparlayarak destek bölgesine kaymasını bekleriz. Bu belirlenen destek noktası kurumsal ve hacimli yatırımcılar için alıcılı bölge olarak belirlenmiştir. Bu nedenle bu seviyeden işleme girmek gerekecektir. Buradan gelen alıcılı tepkiler ile birlikte fiyat hedefini 0.2262 dolara götürecektir.

Bu direnç seviyemiz olarak belirlenen seviye kurumsalların satış bölgesidir bu nedenle 0.2262 dolar seviyesinden kar alımı yapmakta fayda vardır. Stop olarak belirlenen bölgemiz 0.1940 dolardır bu seviyeden satış gerçekleştirilmelidir. (bknz: Stop Loss Nedir?)

Chiliz Orta Vadeli Fiyat Analizi

Orta vadeli fiyat analizimize bakıldığında fiyat destek bölgesinin altına kırılmış gözüküyor ancak geri çekilmenin yaşanacağını düşünmekteyiz. Bu geri çekilme ile birlikte fiyat kendini direnç seviyesi olan 0.2262 dolar kadar götürecektir. Ardından burada bir kar alımı yapılması gerekecektir ve yeni yön arayışına gidilecektir. (bknz: Destek ve Direnç Nedir?)

Eğer yön arayışımız yukarı yönlü olur ise hedefimiz 0.2379 dolar olacaktır. Bu seviye kurumsalların güçlü satış verdiği bölge olarak geçmektedir. Bu nedenle 0.2262 dolardan alınmayan kar buradan alınmalıdır. Eğer yönümüz aşağıya tekrar gider ise hedefimiz bellidir kurumsalların tepki verdiği bölge olan 0.2141 dolardır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version