Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Kısa ve Uzun Vade Beklentileri

chainlink

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

2020’de Chainlink, kısaca tanımlamak gerekirse altcoin piyasasında ki ilk beş varlıktan biriydi. Yaz ortasında ki güçlü bir yükseliş rallisi, kripto para biriminin 20 dolar civarlarına kadar tırmanmasını sağladı. 2020’de varlık bir kez daha ralli yaptı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 53 dolar seviyesini gördü. Bununla birlikte geçtiğimiz bir kaç hafta boyunca, %66’lık bir çift yönlü bir hareket yaptı. ve bu yazı yazılırken link 18 dolar değerlerinde idi.

chainlink link

Chainlink (LINK) balinaları ellerini mi gevşetiyor?

Verilere göre, elinde LİNK tutan ilk on balinanın arzı %63,3’e düştü, bu oran 2017’deki başlangıcından bu yana gördüğü en düşün oran. Fakat geçen yıl ilk 100 adres listelendiğinde, daha yüksek balina oranı LİNK üzerinde güçlü bir yükseliş etkisi yarattı. Bu sayede tirajın %80’ine yakınını elinde tuttu.

Chainlink için hem kısa hem de uzun vadeli senaryolar burada girebileceğinden, madalyonun iki tarafı için olası çıkarımlar vardır.

Chainlink (LİNK)
Kaynak: Santiment

Uzun vadede Chainlink’e (LINK) yükseliş gelir mi?

Birkaç analist, geçtiğimiz yıl içinde LINK’in birkaç kişinin elinde aşırı derecede konsantre olduğuna dikkat çekti. Bu olay, kendi başına olumsuz bir durum değildir, çünkü büyük sermayeli varlıklar geniş çapta dağıtılmalıdır. Chainlink’in daha fazla kullanıcıya maruz kalması, yalnızca varlığın volatiliteye daha dayanaklı olmasına ve balina ticaretine daha az tepki vermesini sağlar.

ilk 10’da hala %60’ın üzerinde bir payı var ki bu hala büyük bir meblağ ve daha geniş bir tablo düşünülürse, tutulan toplam arzdaki düşüş tutarlı.

Kısa vadede LINK için düşüş gelir mi?

Bir düşüş piyasası sırasında dolaşıma daha fazla LINK jetonu salan balina tüccarları , yalnızca talep önemli ölçüde düşük olduğunda varlığın arzını artırıyor. Fiyatı beklendiği kadar etkilemese de LINK’in grafiklerde daha hızlı toparlanma planlarına yardımcı olmuyor.

Chainlink (LİNK)
Kaynak: Santiment

Yine de, düşüş rallisi sırasında net döviz dengesinin her iki yönde de çok fazla eğilmediğine dikkat etmek önemlidir. Ekli çizelgeye göre, her ikisi de LINK’in henüz yatırımcıları ile hedef noktasında olmadığını gösteren tutarlı alım noktaları ve satış noktaları belirlendi.

Chainlink (LİNK)
Kaynak: Santiment

MVRV oranının son 30 günde negatif kalmasıyla birlikte yatırımcılar LINK yatırımlarıyla yük altında kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, hodling, balinalar için tam olarak bir seçenek gibi görünmüyor. LINK’in piyasa toparlanması sırasında benzer bir ivme oluşturup oluşturamayacağını veya altcoin sektöründeki sıralamasına hakim olmaya devam edip etmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook