Chainlink (LINK) Düşmeye Devam Edecek mi?

Destekte tutunamayarak aşağı yönlü büyük bir düşüş yaşayan LINK için diğer önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
linkanaliz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

LINK Haftalık Grafikte Kötü Görünüyor

LINK-05.20-1

Sizler için bu yazımda, Dolce & Gabbana markası ile anlaşma imzalayan, blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verileri ile birbirine bağlayan oracle projesi olan Chainlink’in yerel varlığı LINK analizi yapacağım.

Düşen bir formasyonda işlem görmesine rağmen destekte tutunamayarak büyük bir düşüş yaşadı. Hatta şu anda 7,7 dolar bölgesi olarak gösterdiğim alanın sınırında işlem görüyor. Düşüşün devamında ise 3,9 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Yukarı yönlü hareket gerçekleşmeye başlarsa 18 dolarda bulunan direncini test etmek isteyecektir. Kırılımın gerçekleşmesi sonucunda 28,6 dolar ile karşı karşıya kalacağını düşünüyorum.

  • MACD şu anda negatif bölgede bulunmakta. Çizgiler birbirine çok yakın ve hatta neredeyse üst üste hareket ediyor. Olası kesişimin gerçekleşmesi durumunda yukarı yönlü hareket kaydedilebilir.
  • RSI ise hızlı bir şekilde aşırı satım bölgesine ilerliyor. Bununla birlikte fiyatta düşüşler görülebilir.
  • Parabolik SAR göstergesine göre düşüş trendi güçlü görünmekte. Göstergeye göre trendi tersine çevirmesi için yaklaşık yüzde 125 artış kaydetmesi gerekmekte.

Benim beklediğim senaryoda, söylediğim gibi 3,9 dolardaki desteğine kadar bir düşüş gerçekleşebilir. Aksi senaryolarda ise şu anki bulunduğu seviyeden yukarı yönlü tepki alabilir.

Destek Seviyeleri 7 3,9
Direnç Seviyeleri 18 28,6

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

LINK-05.20-2

Aldığı tepkiden sonra direncini kırmayı başaran LINK, şu anda diğer direncini test ediyor. Hatta 6,5 doları destek olarak doğruladı. Yükselişin devamında 7,5 dolar ve 8,2 dolar seviyelerini test etmek isteyecektir.

Ayılar kontrolü ele geçirirse 6,5 dolardan aşağı düştükten sonra 5,5 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Destek Seviyeleri 6,5 5,5
Direnç Seviyeleri 7,5 8,2
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster