Chainlink bir hedge olabilir, ancak uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirilebilir mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

2020’nin son çeyreği, kripto para piyasasının bir dizi rallide ve düzeltmede gezindiğini gördü. Bitcoin olsa bile [BTC]Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak konumu nedeniyle, piyasanın dikkatinin çoğunu çekmiş, başka bir altcoin, BTC’nin yatay hareketi sırasında alternatif bir yatırım olarak düşünülen piyasanın ilk 10’una girdi. Chainlink’s [LINK] Fiyat, büyük ölçüde DeFi alanındaki artan önemi nedeniyle, Ağustos ayında iki hafta içinde 8 $ ‘dan 20 $’ a yükseldi.

LINK, o zamandan beri listelerde yer alsa da, Chainlink’in uzun vadeli yatırımcıları çekmesiyle proje cazibesini korumaya devam ediyor. Ancak, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan token sayısı son zamanlarda düşüyor. Spencer Noon’un en son raporunda vurgulanan verilere göre, uzun vadeli yatırımcılar olarak etiketlenmiş 100 bin cüzdan ve 10 LINK üzerinde bir bakiye ile toplam 150 bin cüzdan var. Bununla birlikte, LINK’in fiyatı zirveye ulaştığında, birçok yatırımcı kendi kârlarını elde etmek için dijital varlığı satmaya başladı.

Kaynak: Ağımız

Aslında, uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarından yaklaşık 50 milyon jeton taşındı, bu da artık piyasada daha fazla jetonun dolaştığı anlamına gelen bir gelişme.

Orta ve Küçük yatırımcılar

LINK’in fiyatını 20 dolara iten Ağustos ayındaki artış, birçok yatırımcının 1K ile 10K arasında token tutmasına neden oldu. Bununla birlikte, bu yatırımcılar para kazandıkça, 1K’dan daha az token satın alan birçok küçük yatırımcı LINK topluluğuna katıldı.

Kaynak: Ağımız

Ekteki grafik, son birkaç ay içinde LINK ağına giden ve gelen yatırımcıların sayısını vurguladı. LINK piyasasına uzun süredir su basan yatırımcılar varken, kripto piyasası düşük volatilite ve yatay hareket geçirdikçe yükselişe geçti. Temmuz ayı ortalarında, yükseliş ivmesi kripto piyasasına geri döndüğünde, LINK’deki yatırımcılar da arttı, LINK’in değerinin 4 dolardan 8 dolara yükseldiği Temmuz ayı sonunda görülen ilk zirveye tanık oldu. Bundan sonra, yükseliş eğilimi göz önüne alındığında Ağustos ayında bir başka zirve görüldü.

Ancak, giden kalabalık, LINK’in Temmuz ayından bu yana değerinde kaydedilen zirvelerde gözle görülür şekilde daha fazla para kazandı. Bu, orta ölçekli yatırımcıların, daha sonra piyasaya giren yeni küçük yatırımcı dalgasıyla birlikte, nakit çıkışına yönelik fiyat artışlarından keyif aldığını gösterdi.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster