Diğer

  Cathie Wood, Bitcoin’in Bankacılık Krizi Ortasında Altını Geçeceğini Söylüyor

  • Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’in güvenli liman varlıkları arasında altını daha önce beklenenden daha hızlı bir şekilde değiştireceğine inanıyor.
  • Wood, BTC’nin fiyatının önemli bir %40’lık artış yaşadığı 2023’ün mart ayındaki bölgesel banka krizi sırasında gözlemlenen bir modeli hatırlatıyor.
  • Wood, perspektifini desteklemek için Bitcoin’in fiyatını altınla karşılaştıran bir grafik paylaşarak, güçlü, uzun vadeli bir yükseliş trendini sergiliyor.

  Bitcoin fiyatının durgunluk yaşadığı bir dönemde, ünlü yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin’in altına karşı önemli bir üstünlük elde edeceğini savunuyor.

  Cathie Wood, Bitcoin’e Olan Desteğini Yineliyor

  cathie-wood

  Bitcoin ETF lansmanı, son bir ay içinde perakende ve kurumsal oyunculardan güçlü girişleri cezbetti. Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’in güvenli liman varlıkları arasında altını daha önce beklenenden daha hızlı bir şekilde değiştireceğine inanıyor. Cathie Wood, Bitcoin’in mevcut davranışı üzerine bakış açısına dalıyor ve özellikle ekonomik belirsizliklerin ortasında bir riskten kaçınma varlığı ve algılanan bir “kalite uçuşu” olarak vurguluyor.

  Wood, BTC’nin fiyatının önemli bir %40’lık artış yaşadığı 2023’ün mart ayındaki bölgesel banka krizi sırasında gözlemlenen bir modeli hatırlatıyor. Bu dönemi, KRE tarafından temsil edilen bölgesel banka endeksi zorluklarla karşılaşırken BTC fiyatının dikkate değer bir artış yaşadığı bir dönem olarak çizer. Wood, şu anda Bitcoin’in bölgesel banka endeksinin volatilite belirtileri gösterdiği bir dönemde yeniden ilgi gördüğünü belirtiyor.

  Bitcoin’in “kalite uçuşu” olarak hareket etme kavramının daha belirgin hale geldiğini öne sürüyor. Öte yandan, Çin gibi küresel piyasalar da daha fazla yatırımcının Bitcoin’e maruz kalma arayışında güçlü ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya.

  BTC fiyatındaki son düşüşü, 11 ETF’nin piyasaya sürülmesine öncülük eden beklentili alımların ve ardından gelen “haberle satış” fenomeninin, genellikle fırsatçı ticaret stratejileri tarafından yönlendirilen bir durum olduğunu Wood’a göre açıklıyor.

  Wood, perspektifini desteklemek için Bitcoin’in fiyatını altınla karşılaştıran bir grafik paylaşarak, güçlü, uzun vadeli bir yükseliş trendini sergiliyor. Wood’a göre bu trend, Bitcoin’in yatırım manzarasında altını kısmen de olsa değiştirme sürecini yansıtıyor.

  Bitcoin, piyasa dinamikleri ve ekonomik belirsizliklerle başa çıkmaya devam ettikçe, Wood’un görüşleri, kripto paranın daha geniş finansal manzaradaki evrimleşen rolü konusunda değerli perspektifler sunuyor.

  2024’te BTC ve Altın Karşılaştırması

  Wall Street, bir başka bölgesel bankacılık krizi durumuyla boğuşurken birçok büyük şirketin bu yıl için büyük işten çıkarmaları zaten duyurduğu bir 2024’te ABD’nin bir resesyona gidebileceğini düşünen Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone’a göre Bitcoin destekçileri, BTC’nin çökme eğilimindeki tahvil ve hisse senedi piyasalarına karşı güçlü bir koruma olabileceğine inanmaya devam ederken, McGlone farklı bir görüşe sahip.

  McGlone’a göre, ABD Federal Rezervi’nin olası faiz indirimlerine dair genellikle riskli varlıklar için faydalı olan varsayımın gerçekleşmeme olasılığı daha yüksek. Bu nedenle, o altının bu yıl performans açısından Bitcoin’i geride bırakabileceğini öne sürüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.