Diğer

  Cardano Kurucusundan BTC, ETH, ADA ve DOT Karşılaştırmaları!

  Cardano kurucusu kendi ekosistemleri ve Polkadot arasındaki farkı açıkladı

  Podcast’te Hoskinson, Polkadot ve Cardano ekosistemleri için “İki sistem arasında büyük zıtlıklar olsa da, aslında bizler multi varlıklardan oluşuyoruz. Farklı bir hesaplama modelimiz var. Bence bizim temel blockchainimiz çok daha etkileyici. Proof-of-stake ile evrimleşme sürecimiz onlarınkinden çok daha süratli. Zira türev bazlı çalışmalara dayanıyor ve aslında Ouroboros Omega gibi birçok etken var” tabirlerini kullandı. “Sonunda daha uygun bir side-chain geleceğini düşünüyorum zira bunun için Mithril isminde bir bombamız var. Ancak onların çalışmalarından çok şey öğrendik” diye de ekledi.

  IOHK yöneticisi, dinamizm açısından Cardano’nun modelinin Polkadot’unkinden daha düzgün olduğuna inandığını da ekledi. Hoskinson, “Diğer bir şey de, bence ağ yönetimi hakkında çok daha dikkatli düşünmemiz. Bizde Catalyst ve Voltaire var. Nitekim de burada kilit nokta ‘Veri tutan her bir kişinin ağa katılabildiğinden nasıl emin olabiliriz?’ demek. Bu, Polkadot’un dizaynında yüksek bir öncelik değildi. Daha çok aktif ticari benimseme ve müşteri kazanımı onların önceliğiydi. Ağ idari yönetimi sonraki öncelikleriydi. Yalnızca farklı iş ideolojilerimiz bulunuyor” dedi. Son olarak, Polkadot’u “hoş” bir rakip olarak nitelendirdi ve ağın “Ethereum 1.5’u gibi” olduğunu söyledi.

  Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum ağını karşılaştırdı

  Aynı podcast’te Hoskinson, Bitcoin ağının Ethereum’a kıyasla çok yavaş olduğunu söyledi. Cardano kurucusu, BTC’nin alternatif proof-of-stake ağlarına karşı hız ve fonksiyonellik kaybettiğini söyledi. Bilhassa Bitcoin’in temeldeki proof-of-work sistemini de eleştirdi. Bitcoin’in en büyük düşmanı olduğunu söyleyen Hoskinson; BTC sistemini değiştirmenin, bariz kusurları bile düzeltmenin bir yolu olmadığından bahsetti.

  Ethereum’un Bitcoin ağı düzeyine ulaştığını fakat evrime önem veren ve esnek bir geliştirme kültürüne sahip olduğunu kaydetti. Hoskinson ayrıyeten, ikisi ortasında bir arbede olsaydı, kazananın ETH olacağını söyledi. Tekrar de Hoskinson, Cardano’nun bu savaşta başkalarına karşı da önemli bir rakip olduğunu kaydetti.

  Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  İkaz: CoinOtag.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması CoinOtag.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. CoinOtag.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

  SUIPAD (SPAD) Solar DEX IDO’yu Tanıttı: Merkeziyetsiz Borsalar İçin Yeni Bir Dönem.

  SuiPad, Solar DEX'in İlk DEX Teklifi (IDO) duyurusunu yaptı, bu olay merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe önemli bir kilometre...

  Arjantinli Düzenleyiciler, El Salvador Yetkilileriyle Bitcoin (BTC) Stratejilerini Tartıştı: Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı.

  Arjantinli düzenleyiciler, Bitcoin (BTC) benimsenmesi konusunda El Salvador yetkilileriyle görüşmelerde bulundu. ...

  Ethereum (ETH) Bitcoin’i (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Geçmeye Hazırlanıyor: Uzman Analizi

  Ünlü bir kripto para analistine göre Ethereum (ETH) önümüzdeki dönemde Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi performans gösterecek. ...