Ana SayfaHaberCardano Kurucusundan BTC, ETH, ADA ve DOT Karşılaştırmaları!

Cardano Kurucusundan BTC, ETH, ADA ve DOT Karşılaştırmaları!

-

Cardano kurucusu kendi ekosistemleri ve Polkadot arasındaki farkı açıkladı

Podcast’te Hoskinson, Polkadot ve Cardano ekosistemleri için “İki sistem arasında büyük zıtlıklar olsa da, aslında bizler multi varlıklardan oluşuyoruz. Farklı bir hesaplama modelimiz var. Bence bizim temel blockchainimiz çok daha etkileyici. Proof-of-stake ile evrimleşme sürecimiz onlarınkinden çok daha süratli. Zira türev bazlı çalışmalara dayanıyor ve aslında Ouroboros Omega gibi birçok etken var” tabirlerini kullandı. “Sonunda daha uygun bir side-chain geleceğini düşünüyorum zira bunun için Mithril isminde bir bombamız var. Ancak onların çalışmalarından çok şey öğrendik” diye de ekledi.

cardano omega hydra mithril

IOHK yöneticisi, dinamizm açısından Cardano’nun modelinin Polkadot’unkinden daha düzgün olduğuna inandığını da ekledi. Hoskinson, “Diğer bir şey de, bence ağ yönetimi hakkında çok daha dikkatli düşünmemiz. Bizde Catalyst ve Voltaire var. Nitekim de burada kilit nokta ‘Veri tutan her bir kişinin ağa katılabildiğinden nasıl emin olabiliriz?’ demek. Bu, Polkadot’un dizaynında yüksek bir öncelik değildi. Daha çok aktif ticari benimseme ve müşteri kazanımı onların önceliğiydi. Ağ idari yönetimi sonraki öncelikleriydi. Yalnızca farklı iş ideolojilerimiz bulunuyor” dedi. Son olarak, Polkadot’u “hoş” bir rakip olarak nitelendirdi ve ağın “Ethereum 1.5’u gibi” olduğunu söyledi.

Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum ağını karşılaştırdı

Aynı podcast’te Hoskinson, Bitcoin ağının Ethereum’a kıyasla çok yavaş olduğunu söyledi. Cardano kurucusu, BTC’nin alternatif proof-of-stake ağlarına karşı hız ve fonksiyonellik kaybettiğini söyledi. Bilhassa Bitcoin’in temeldeki proof-of-work sistemini de eleştirdi. Bitcoin’in en büyük düşmanı olduğunu söyleyen Hoskinson; BTC sistemini değiştirmenin, bariz kusurları bile düzeltmenin bir yolu olmadığından bahsetti.

Ethereum’un Bitcoin ağı düzeyine ulaştığını fakat evrime önem veren ve esnek bir geliştirme kültürüne sahip olduğunu kaydetti. Hoskinson ayrıyeten, ikisi ortasında bir arbede olsaydı, kazananın ETH olacağını söyledi. Tekrar de Hoskinson, Cardano’nun bu savaşta başkalarına karşı da önemli bir rakip olduğunu kaydetti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: CoinOtag.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması CoinOtag.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. CoinOtag.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Ali DEMİREL
Ali DEMİREL
Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler