Pazar, Ocak 24, 2021

Cardano: IOHK, Catalyst projesinin bir parçası olarak ilk DeFi protokolünü sunuyor

Liqwid, Cardano üzerine inşa edilmiştir ve yerel tokenlerde borçlanma ve borç vermeyi sağlar. Catalyst projesinin fonları 2021’de milyonlarca dolarlık ADA’yı aşacak.

Cardano ekosistemi, Gelişiminde heyecan verici bir aşamadan geçiyor. Bir yandan IOHK, Merkezi olmayan finans protokolü oluşturmak için bir platform olarak yetenekleri üzerinde çalışıyor. Ek olarak, Topluluk daha fazla karar gücü elde ediyor. Project Catalyst, Liqwid protokolünü sunarak bu iki tesisi birleştirdi.

Cardano’nun geliştirme şirketi IOHK olan Twitter işleyicisi aracılığıyla yayınlanan Katalizör üzerinde bir “Mega İplik”. Cardano topluluğu, Catalyst projesinin ilerleyişi hakkında en yeni bilgileri aldı. Sunulacak ilk DeFi projelerinden biri, Merkezi olmayan, Gözetim dışı bir kredi çözümü olan Liqwid’dir.

Liqwid, Cardano blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve Goguen ile piyasaya sürülecek platformun yerel tokenlerine dayalı likidite fonlarıyla bir piyasa yapıcı olarak faaliyet göstermektedir. Kullanıcılar protokole bağlanarak borç verebilir veya ödünç alabilir ve banka gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan değişken faiz oranları kazanabilir veya ödeyebilir.

Her para piyasası, Cardano‘ya özgü bir varlığa bağlıdır (ADA, gelecekteki “CDN-20” sarılı ERC-20 gibi) Coinleri CDN-20-NGNT gibi veya herhangi bir Cardano-native yönetişim / NFT / stabil / fayda belirteci) ve piyasa oluşumundan bu yana tüm işlemlerin ve faiz oranlarının bir arşivi ile açık kaynaklı ve herkes tarafından doğrulanabilir bir defter içerir.

Liqwid ile uygulanabilecek birçok kullanım durumu arasında yatırımcılar, Cardano tabanlı tokenlerı kullanarak pasif getiri stratejilerini en üst düzeye çıkarmak için bir araca sahip olabilir. Protokol, IOHK’nın açıkladığı gibi, çok az aktif token yönetimi ile çalışmak üzere tasarlanmıştır:

Liqwid modeli, Anahtar değer üreticilerini (borç alanlar / borç verenler) değer zincirinin en altına üçüncü taraf (ekonomik olarak yıkıcı) değer çıkarıcıların (egcentral bankalar, banka KYC / AML) altına yerleştiren web2 CeFi paradigması işletim modelini büyük ölçüde bozma potansiyeline sahiptir. uyum birimi ek yükü (…)

Cardano topluluğu 250.000 $ ödül için oy verecek

Liqwid, IOHK’nın “Fikirler Festivali” nde sunduğu projelerden sadece biriydi. Şirket, Katalizör projesinin bir parçası olarak ADA’da 250.000 $ ‘a oy verebilecek adaylar hakkında toplumu bilgilendirmeye çalışıyor. Fonlar, Voltaire döneminin bir parçası olacak yönetişim modelinin konuşlandırılmasındaki “erken bir deneyin” parçası olarak Fund2 tarafından verilmektedir.

IOHK ayrıca 2021 yılına kadar Catalyst’in bir parçası olarak dağıtılacak fonların milyonlarca dolarlık ADA’yı aşacağını bildirdi. Bu nedenle, Topluluğu girişime katılmaya davet ettiler. Şimdiye kadar, Catalyst projesine IOHK olarak katılımın iyi olduğu görülüyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 0.363141dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39