Cardano Ada için Yeni Yatırım ve Etkileri!

Cardano Ada

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Daha öncesinde analizini ve haberlerini yaptığımız Cardano Ada için yeni bir yatırım haberi geldi. Bu haber ise son iki haftadır haberlerimize sık sık konukluk eden Grayscale’dan geldi. Cardano ADA, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Grayscale Digital Large (GDLC) sepetinin üçüncü en büyük bileşeni haline geldi.

Cardano Ada

Cardano ADA GDLC’De

Yakın tarihli bir gelişmede, Grayscale Investments, Cardano’nun ADA’sını üçüncü en büyük kripto varlık olarak dahil etmek için Grayscale Digital Large Cap Fund’da (GDLC) bir düzenleme yaptığını duyurdu.

Kripto yatırımlara yönelik artan talebin ardından fon portföyünü ve mevcut bileşenlerini satarak burdan gelen kaynakla Charles Hoskinson’ın Cardano ADA kripto parasına yatırarak yeniden portföy ayarlaması yaptı.

6 Nisan 2021’de Grayscale, şu anda portföyünün %0,86’sını oluşturan LINK’i dahil etmek için benzer bir yönteme giderek elindeki mevcut bileşenleri çıkartarak oradan gelen kaynağı LINK’e yatırdığı bir strateji uygulamıştı. Şuan da Bitcoin’in hakim olduğu GLDC sepetinde Cardano ADA, ETH ve LINK’den sonra üçüncü Ethereum tabanlı kripto para biri olarak GLDC sepetinde diğer kripto para birimlerinin arasına katıldı. Bu durum ise bize Ethereum ekosistemine artan ilgiyi büyük ölçüde gösteriyor.

ADA Cardano

Cardano ADA’nın fiyatında ki değişim

Duyurudan kısa bir süre sonra, Cardano ADA’nın piyasa değeri fırladı ve üç gün içinde %9.02’lik bir artışla duyurudan önce işlem gördüğü 1.33 dolar seviyesinden 1.45 dolar seviyesine bir sıçrama yaşadı.

Cardano Ada Grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Cardano ADA’nın fiyat artışı 27 Mayıs’ta ilk alanzo akıllı sözleşme test ağının lansmanıyla beraber piyasaya çıkması ile de ilişkilendirilebilir. Bu çabada yatırımcılara pasif gelir sağlamak için 2.665 havuza yaklaşık olarak 31 milyar dolar değerinde ADA aktarımı gerçekleştirildi.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook