Cardano (ADA) için Yeni Bir Ortaklık

Cardano Ada

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Save The Children in Ruanda ve Cardano Vakfı ile bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Duyurunun ardından STK topluluğunun kripto para birimlerini onaylayan en son üyesi oldu.

Cardano (ADA) ve Save The Children

Cardano’nın (ADA) Bağışları

Proje tarafları tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, bu düzenleme Cardano’nun “ADA bağışlarının aracı olmadan doğrudan projeye gelmesini sağlayan bir ödeme ağı kurmasıyla” gerçek oldu. Fonlar alındıktan sonra “çocuklar, aileler veya gençler üzerinde kanıtlanmış etkisi olan Afrika merkezli sosyal yardım projelerinde kullanılacak”.

Açıklamaya göre, şimdiden, yaklaşık 30.000 ABD Doları değerinde yaklaşık 22.000 ADA, lansmandan sonraki saatler içinde sistem aracılığıyla bağışlandı. Bu arada, Save the Children’ın Ruanda’daki ülke direktörü Maggie Korde, kriptoların ve blok zinciri teknolojisinin ülkeden okul çocuklarına nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor. Maggie Korde açıklamalarında şunlardan bahsetti:

Save the Children in Ruanda, Cardano aracılığıyla artık çocuklara yönelik projeleri dağıtabileceğimiz kripto para birimi, ADA bir başlangıç ​​potuna sahip. Ancak, blok zinciri aracılığıyla, öncelikle dijital okul kayıtları gibi girişimler yoluyla çocukların yaşamlarını doğrudan etkilemek ve ikinci olarak bir kuruluş olarak verimliliğimizi ve şeffaflığımızı artırmak için sayısız olasılığa sahibiz.

Cardano Ada

Çocukları kurtarmak için yeni bir yol

Benzer şekilde Save the Children’ın kıdemli danışmanı Ettore Rossetti de “kuruluş için heyecan verici yeni bir yol” getiren ortaklığı alkışlıyor. Ayrıca blockchain teknolojisinin mümkün kıldığı diğer çözümleri de düşünüyor. Ayrıca Rossetti açıklamalarında şunlardan bahsetti:

“Kripto para katkılarının ötesinde, blockchain teknolojisinin tedarik zincirlerini daha verimli hale getirmek, işlemleri daha şeffaf hale getirmek ve bir tür koşulsuz nakit bağışı olarak merkezi olmayan evrensel bir temel gelir yoluyla dünyadaki yoksulluğu sona erdirebilsek ne olur? Bu, tutunmaya değer bir rüya olur.”

100 yıldan fazla bir süre önce kurulan Save the Children, şimdi bir milyardan fazla çocuğa ulaştığını söylüyor. Save the Children ayrıca, iyi dilek sahiplerinden bitcoin bağışlarını kabul ettiğinde kripto para birimlerini onaylayan “ilk küresel STK” olduğunu iddia ediyor. Bu bağışlar, 2013 yılında Güneydoğu Asya’yı vuran Haiyan Tayfununda alınan hasarı finanse etmek için kullanıldı.

Cardano (ADA) ve Save The Children

Yükselen kripto bağışları

Save the Children’ın yanı sıra dijital para biriminde bağış alan diğer STK’lar arasında Aralık 2017’de kripto bağışları kabul etmeye başlayan Give Well yer alıyor. Hindistan’ın Crypto Covid Relief Fund adlı başka bir STK’sının yakın zamanda milyonlarca dolar değerinde shiba inu tokenleri aldığı bildiriliyor UNICEF gibi diğer kuruluşlar, finansman ve STK alanında eşi görülmemiş düzeyde şeffaflık sağladığı için kripto bağışlarını kabul ediyor.

Save the Children in Ruanda, kripto para birimlerini benimsemesine ek olarak, yakın zamanda başlatılan Kumwe Hub aracılığıyla Afrika genelinde inovasyonu bir araya getirme ve yatırımları etkileme çabalarına da katkı sağlıyor. Bu girişim kapsamında, “sınırları geçen çocuklar için akademik kayıtlar, mülteciler için dijital kimlikler ve finansal olarak dışlananlar için kredi mekanizmaları gibi projelerin tümü, proje boyunca pilot uygulama oluşturmak için kullanılabilir durumda”.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook