Diğer

  Cardano (ADA) Fiyatı Neden Yükselmiyor? ADA Coin 2019 Yılını Tekrar Ediyor Olabilir!

  • Cardano’nun fiyatı son zamanlarda yükselme eğilimi gösteremedi ve bunun bir kısmı ayı piyasa koşullarına bağlanabilir. Ancak, hikayenin arkasında daha fazla detay olabilir.
  • Son birkaç ay boyunca Cardano, diğer birçok kripto gibi birkaç fiyat düzeltmesi gördü. Verilere göre ADA’nın fiyatı son 30 günde %14’ten fazla düştü.
  • Benjamin Cowen, ADA’nın depresyon dönemine girmesinin olasılığının yüksek olduğunu belirtti. Bu, ADA’nın fiyat hareketinde Bitcoin’in son halving öncesinde 2019 yılında gösterdiği fiyat hareketiyle benzerlikler olduğu için olası görünüyordu.

  Cardano’daki düşüş eğilimini tarihsel olaylar ile benzeştiğini söyleyen Benjamin Cowen, ADA fiyatı için olumlu bir detaya da yer verdi.

  Cardano Fiyatı Yükseliş Eğilimi Gösteremiyor

  Cardano’nun fiyatı son zamanlarda yükselme eğilimi gösteremedi ve bunun bir kısmı ayı piyasa koşullarına bağlanabilir. Ancak, hikayenin arkasında daha fazla detay olabilir çünkü ADA, birkaç yıl önce sergilediği bir davranışı tekrar ediyordu.

  Into The Cryptoverse’un kurucusu Benjamin Cowen, ADA’nın 2019 yılında, Bitcoin’in son halving öncesinde gösterdiği fiyat hareketini hatırlatan ilginç bir gelişmeyi ortaya koydu.

  Son birkaç ay boyunca Cardano, diğer birçok kripto gibi birkaç fiyat düzeltmesi gördü. Verilere göre ADA’nın fiyatı son 30 günde %14’ten fazla düştü. Yazı yazıldığı sırada 0.2646 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değeri 9 milyar doların üzerinde.

  İlginç bir şekilde, Benjamin Cowen, ADA’nın depresyon dönemine girmesinin olasılığının yüksek olduğunu belirtti. Bu, ADA’nın fiyat hareketinde Bitcoin’in son halving öncesinde 2019 yılında gösterdiği fiyat hareketiyle benzerlikler olduğu için olası görünüyordu. Token’ın fiyatı 2019 yılının ikinci yarısında düşük seviyede kaldı.

  İlginç bir şekilde, 11 Mayıs 2020’de gerçekleşen BTC halving’in hemen ardından ADA’nın fiyatı uçuşa geçti. Şimdi, 2024’te gerçekleşecek olan BTC’nin sonraki halving’ine yaklaşırken, tarih tekrarlanabilir.

  Eğer durum bu şekilde olursa, Cardano ekosisteminde son birkaç ay içinde gerçekleşen bazı gelişmeler de gelecek boğa koşusunu destekleyebilir.

  Örneğin, blok zincirinin geliştirme faaliyeti yüksek kaldı ve birkaç hafta önce Mithril ana ağı yükseltmesi yayınlandı. Bununla birlikte, Input Output Global son zamanlarda haftalık geliştirme raporunu da yayınladı ve geliştiricilerin son yedi günde yaptığı çabaları vurguladı.

  Kısa vadeli beklentiler neler?

  Santiment’in grafiğine göz atıldığında, token etrafındaki balina aktivitesinin yüksek olduğu görüldü. Günlük aktif adresler de nispeten yüksek kaldı, bu da iyi bir ağ sağlığına işaret ediyor. Ancak, son fiyat düzeltmesi ADA’nın MVRV Oranını aşağı çekti ve bu ayı bir sinyal olarak değerlendirilebilir.

  ADA’nın günlük grafiği, yakın gelecekte büyük bir oynaklık beklememeniz gerektiğini gösterdi. ADA’nın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) ikisi de nötr seviyenin altında yatay bir yol izledi, bu da yavaş bir fiyat hareketini işaret ediyor.

  Ancak, MACD, boğa kesişiminin mümkün olduğu bir senaryoyu gösterdi, bu durumu değiştirebilir. Ayrıca, Cardano’nun Açık Pozisyonu da düştü, bu da trendin tersine dönme olasılığını artırıyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...