Ana SayfaKripto Para AnalizleriCardano (ADA) Fiyat Analizi - Olası Hedefler!

Cardano (ADA) Fiyat Analizi – Olası Hedefler!

-

Cardano bir süredir sakinliğini koruyan coinlerden. Tüm market gibi Eylül ayındaki piyasa düşüşünden etkilenen ADA, Bitcoin’in yeni ATH’sına rağmen yükselişine başlamadı… Peki ADA için hedefler neler? Olası bir yükselişte fiyat hangi seviyeleri test edebilir? Beraber inceleyelim.

Günlük Grafik

Ada 1d

Öncelikle günlük bazda grafiği incelediğimizde geçmiş Eylül ayındaki düşüşe dikkat çekmek istiyoruz. Bu düşüş yapısının bir diğer adı alçalan takoz formasyonudur. Formasyonun genelde yukarı kırılımı ve bu kırılım sonrası yeni bir yükseliş dalgası getirmesi beklenir.

Formasyonun kırılımına baktığımızda beklediğimiz gibi yukarı doğru bir hareket gerçekleşmiş. Fakat bu hareket sönük kalmış ve ADA bir akümüle sürecine girmiş gözükmekte. Bu durgunluğun sebebini marketin genel yapısı olarak belirtmemiz doğru olacaktır. Zira bu durgunluk sırasında genel market yapısında BTC, SHIB ve DOGE gibi coinler dikkatleri üzerine çekmiş ve marketteki paraları üzerlerine almışlardı.

Son yaşanan düşüş mumunu ise daha yakından inceleyelim.

4 Saatlik Grafik

Ada 4h

4 saatlik grafiği incelediğimizde düşüşü ve öncesinde yaşanan akümüle sürecini çok daha iyi görebiliyoruz. Bu yatay süreç önemli destek / direnç bölgeleri arasında yaşanmış ve son düşüş ile birlikte önemli bir destek bölgesi kırılmış görünmekte. Bu bölge üzerinde ($2.1 – $2) bir mum kapanışı yapılamazsa düşüşü onaylama hareketi olarak düşünülebilir. Olası diğer destek bölgelerimiz grafikte işaretlenmiştir.

Yükseliş senaryosundan bahsetmemiz gerekirse marketin genel durumunun pozitife gitmesi şart diyebiliriz. Memecoin’lerin marketin yapısını bozmaması ve altcoin yatırımcılarının, yatırımlarına sahip çıkmaları önemli diyebiliriz.

Bitcoin anlık olarak düşen bir trendde yer alsa da, bu trendin kırılımı ile tüm marketin güven kazanabileceğini düşünebiliriz. Böyle bir durumda ADA’yı bekleyen majör direnç bölgeleri mavi kutular ile grafikte işaretlenmiştir. Mavi kutu (majör direnç hattı) kırıldığında ise olası hedefler sarı ışın seviyeleridir. Her seviyenin aşılımı bir sonraki hedefi getirebilir diyebiliriz.

Lütfen kendi riskinizi yönetin!

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler