Cardano (ADA) Düşmeye Devam Ediyor!

Düşen bir kanal içerisinde işlem görmesine rağmen diğer destek seviyelerinde tutunamayan ADA için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
cardano-ada-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ADA Haftalık Grafik Yorumu

ADA-05.12-01

Sizler içim bu yazımda, piyasadaki genel düşüş nedeniyle destek seviyelerinde tutunamayarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 85 düşüş yaşayan ADA analizi yapacağım.

ADA, düşen bir kanalda işlem görmekte. Destek seviyesinden her ne kadar tepki alsa da piyasadaki sıkıntılardan dolayı düşüş yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum. Hatta ilk olarak da 0,3 dolar seviyesini test etme ihtimali var.

Düşüşün devamında ise 0,13 dolar seviyesine kadar da düşebileceğini düşünüyorum. Ancak olası yükseliş durumunda 1,24 dolara ulaşmak isteyecek. Ardından ise 2,14 dolar direnci ile karşı karşıya kalacak.

  • Haftalık grafikte MA200’ün altına düşmesi kendisi için iyi olmadı. Majör desteklerden birisi olarak kabul edildiği için bu seviyenin altına gerçekleştirdiği hareketin düşüşün devam etmesine neden olacağını düşünüyorum. Yükseliş durumunda ise bu 0,53 dolarlık seviye bir direnç olarak görev yapabilir.
  • Parabolik SAR göstergesi de düşüşün devam edeceğini göstermekte. Bu durum kesinlik yansıtmasa da göstergeye göre yükselişin devam edebilmesi için ADA’nın şu anki seviyeden yaklaşık yüzde 160 yükselmesi gerekiyor.
  • Zaten RSI aşırı satım bölgesine yakın olduğu için orta vadede yukarı yönlü hareketin olacağını düşünüyorum. Ancak kısa vadede ise RSI, 20 seviyelerine gerileyebilir.
Destek Seviyeleri 0,3 0,12 0,09
Direnç Seviyeleri 0,53 1,24 2,14

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ADA-05.12-2

Şu anda 0,4 dolar seviyesinden tepki aldığını görüyoruz. Yukarı yönlü hareketine devam ederse 0,47 doları kırabilir. Devamında ise 0,54 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

Düşüş senaryosunda ise 0,24 dolara kadar gerileyebilir. Hatta bu seviyede tutunamazsa 0,1 dolardan tepki almak isteyeceği fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 0,4 0,24 0,1
Direnç Seviyeleri 0,47 0,54 0,6
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster