Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriCardano (ADA) Düşmeye Devam Ediyor!

  Cardano (ADA) Düşmeye Devam Ediyor!

  -

  ADA Haftalık Grafik Yorumu

  ADA-05.12-01

  Sizler içim bu yazımda, piyasadaki genel düşüş nedeniyle destek seviyelerinde tutunamayarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 85 düşüş yaşayan ADA analizi yapacağım.

  ADA, düşen bir kanalda işlem görmekte. Destek seviyesinden her ne kadar tepki alsa da piyasadaki sıkıntılardan dolayı düşüş yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum. Hatta ilk olarak da 0,3 dolar seviyesini test etme ihtimali var.

  Düşüşün devamında ise 0,13 dolar seviyesine kadar da düşebileceğini düşünüyorum. Ancak olası yükseliş durumunda 1,24 dolara ulaşmak isteyecek. Ardından ise 2,14 dolar direnci ile karşı karşıya kalacak.

  • Haftalık grafikte MA200’ün altına düşmesi kendisi için iyi olmadı. Majör desteklerden birisi olarak kabul edildiği için bu seviyenin altına gerçekleştirdiği hareketin düşüşün devam etmesine neden olacağını düşünüyorum. Yükseliş durumunda ise bu 0,53 dolarlık seviye bir direnç olarak görev yapabilir.
  • Parabolik SAR göstergesi de düşüşün devam edeceğini göstermekte. Bu durum kesinlik yansıtmasa da göstergeye göre yükselişin devam edebilmesi için ADA’nın şu anki seviyeden yaklaşık yüzde 160 yükselmesi gerekiyor.
  • Zaten RSI aşırı satım bölgesine yakın olduğu için orta vadede yukarı yönlü hareketin olacağını düşünüyorum. Ancak kısa vadede ise RSI, 20 seviyelerine gerileyebilir.
  Destek Seviyeleri 0,3 0,12 0,09
  Direnç Seviyeleri 0,53 1,24 2,14

  Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  ADA-05.12-2

  Şu anda 0,4 dolar seviyesinden tepki aldığını görüyoruz. Yukarı yönlü hareketine devam ederse 0,47 doları kırabilir. Devamında ise 0,54 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

  Düşüş senaryosunda ise 0,24 dolara kadar gerileyebilir. Hatta bu seviyede tutunamazsa 0,1 dolardan tepki almak isteyeceği fikrindeyim.

  Destek Seviyeleri 0,4 0,24 0,1
  Direnç Seviyeleri 0,47 0,54 0,6
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler