Ana SayfaHaberCardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

-

  • Cardano, Q4 2022’de finansal metriklerinde bir düşüş yaşadı.
  • Ancak, o dönemde günlük işlemler ve dApp işlemlerinin sayısı yükselişe geçti.

1000’den fazla merkezsiz uygulamaya (dApps) ev sahipliği yapan Messari’nin yeni bir raporu, lider katman 1 blok zinciri Cardano [ADA]‘nın Q4 2022’de büyüme ve bazı karşılık gelen düşüşler yaşadığını ortaya koydu.

“Cardano Q4 2022 Durumu” olarak adlandırılan rapora göre, Kasım ayında beklenmedik bir şekilde çöken kripto para borsası FTX’in çöküşü nedeniyle Cardano’nun piyasa değeri ve gelir gibi finansal metriklerin yanı sıra aktif adres sayısı ve ağdaki toplam değer kilitlenmiş (TVL) gibi etkinlik metriklerinde bir düşüş yaşandı. Yine de, FTX’in çöküşünün piyasayı vurduğu düşünüldüğünde, Cardano günlük işlemler sayısı, dApp işlemleri ve yatırım yapılan etkinlikte artış kaydetti.

Cardano için 2022’nin son çeyreği kötü haberlerle geldi

Raporuna göre, inceleme altında bulunan 90 günlük dönem, Cardano’nun gelirlerinde önemli bir düşüşe neden oldu. Messari’ye göre, Cardano’nun gelirleri “ücretlerle sıkı bir şekilde ilişkilidir çünkü bunlar gelir kaynağıdır”. Bu nedenle, ağdaki ödenen işlem ücretlerinin Q4 2022’de yüzde 36’lık düşüşü, aynı dönemde yüzde 28,3’lük karşılık gelen bir düşüşe neden oldu.

Cardano günlük transferler ve kazançlar 2022
Kaynak: Messari

FTX ve Genesis’in çöküşünün yanı sıra, Messari’nin bulgularına göre, Cardano‘nun DeFi TVL (USD) “Q4 2022 ayı boğa piyasası sırasında düşmeye devam etti” ve “Q4’de ek olarak yüzde 34,8 daha fazla düşüş yaşadı”. ADA’nın fiyatının düşmesine paralel olarak, Cardano’nun TVL (USD) düşüşünün yanı sıra, Cardano’nun TVL (ADA) Q4 2022’de yüzde 16,2 artış gösterdi.

Messari, Cardano’nun piyasa değeri / TVL oranının Q4’de yüzde 10,8 azalarak 169,5’e düştüğünü buldu. Bu oran, ana DeFi oyuncularının oranından çok daha büyük ölçüde, Cardano’nun DeFi ekosisteminin hem mutlak hem de göreceli olarak daha küçük olduğunu gösteriyor.

Cardano (ADA)’daki NFT Satışları Da Düştü!

Cardano TVL in USD and ADA
Cardano TVL in USD and ADA Kaynak: Messari

Q4 2022’de NFT satışlarına ilişkin olarak, Cardano ciddi bir düşüş yaşadı. Messari’ye göre, ağdaki benzersiz satıcıların günlük sayısı rakipleri Flow ve Polygon’dan çok daha düşüktü. Çeyrek boyunca, NFT ticaret hacmi düzgün kaldı, Ekim ayında OREMOB’un lansmanından kaynaklanan ani bir aktivite artışı yaşandı, bu da anime profil resmi (PFP) projesiydi.

Cardano Finansları Düşüş Yaşarken OnChain Bazlı Verilerde Parlama Var!

Cardano‘nun finansal metrikleri Q4 2022’de düşüşler kaydederken, zincirin günlük işlemleri ve dApp işlemleri yüzde 13 ve yüzde 16 artışla sıçradı. Ayrıca, Messari’ye göre, o dönemde çok sayıda proje Cardano’ya akın etti ve geliştirme faaliyeti arttı.

Messari şunları not etti: “Q4’de, sabit koinler, Indigo Protokolü tarafından sentetik varlıklar ve yeni NFT projeleri gibi alanlarda gelişme gerçekleşti.” Q4 2022’de staking hakkında: “Cardano’nun aktif stakingi neredeyse 25,5 milyar ADA ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Yıllık ve çeyreklik olarak etkin staking artmış, bu da operatörler ve delegatlar tarafından alınan ADA’nın staking edildikten sonra alındığını gösteriyor. Q4 sonunda etkin staking yaklaşık yüzde 74’e ulaştı. ”

Cardano Aktif Stake Yükselişte
Cardano Aktif Stake ve Epoch Tarafından Stakelenen Dolaşımdaki Arzın Yüzdesi – 2022 Q4
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler