Capriole Investments’in Yeni Raporuna Göre, 2024 Yılı Bitcoin için Muhteşem Olabilir!

  • Charles Edwards, 2024’ün Bitcoin için dört yıllık döngüsünde muhtemelen en yüksek getirileri sunabilecek önemli bir yıl olacağına dair güçlü bir argüman sunuyor.
  • Edwards, “Bugün piyasalar inanılmaz hızlı hareket ediyor ve geleceğe yönelik bakıyorlar. Makro duyuruları yapılır yapılmaz fiyatlandırma başlar “diyor.
  • Yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığı yönündeki yaygın argümanı ele alırken, Edwards, “Bitcoin’in geçmişinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da yarılanmanın asla fiyatlandırılmadığıdır” diye karşı çıkıyor.

Capriole Investments’in yeni raporunda yer alan bilgilere göre, Bitcoin için 2024 yılı kritik bir öneme sahip; BTC fiyatındaki 3 önemli katalizör!

Capriole, Bitcoin için Gelecek Yıl Tahminlerini Paylaştı

Capriole Investments tarafından yakın zamanda yayınlanan kapsamlı bir raporda Charles Edwards, 2024’ün Bitcoin için dört yıllık döngüsünde muhtemelen en yüksek getirileri sunabilecek önemli bir yıl olacağına dair güçlü bir argüman sunuyor. Rapor, Bitcoin’in geleceğiyle ilgili birçok yönü ele alıyor, bunlar arasında enflasyon koruması olarak rolü, yaklaşan Halving etkinliği ve yakın zamanda onaylanacak ETF’lerin etkisi bulunuyor.

Edwards, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak performansına ilişkin şüpheleri ele alarak başlıyor. “Bitcoin, artan enflasyonun ortasında 2021’deki performansı açısından sert bir itibara sahip” diye belirtiyor. Popüler inanışın aksine Edwards, “Bitcoin büyük bir enflasyondan korunma aracıydı; olması gerektiği zaman da öyleydi” diyor.

Bitcoin’in 2020’nin ilk çeyreğinden 2021’in ilk çeyreğine kadar etkileyici %1000 artış göstererek diğer tüm varlık sınıflarını geride bıraktığını vurguluyor. Bu performansın, Mart 2020’de duyurulan Federal Rezerv’in çok trilyon dolarlık QE paketlerine doğrudan bir yanıt olduğunu açıklıyor. Edwards, “Bugün piyasalar inanılmaz hızlı hareket ediyor ve geleceğe yönelik bakıyorlar. Makro duyuruları yapılır yapılmaz fiyatlandırma başlar “diyor.

Edwards, Bitcoin’i geleneksel korumalarla karşılaştırarak, Bitcoin’in likidite patlaması sırasındaki performansının eşsiz olduğuna dikkat çekiyor. “Bitcoin’in kriz sırasında en iyi enflasyon koruması olarak başarılı olduğundan şüphe yok” diyor ve “İkinci en iyisi yok. Bitcoin, gördüğümüz en iyi enflasyon korumasıydı” diye ekliyor.

Bitcoin’deki Halving Etkinliğinin Önemi

Bitcoin için ikinci önemli katalizör, Nisan 2024’teki yaklaşan yarılanma etkinliğidir. Edwards, bu etkinliğin ciddiyetini vurgulayarak, “Nisan’da gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması, Bitcoin’in arz büyüme hızını 0,8% yıllık ve altına (1,6%) düşürecek ve bu ilk kez Altın’dan daha düşük olacak” diyor. Bu şu anlama geliyor: “Nisan 2024’te, Bitcoin ilk kez altından daha sert hale gelecek.”

Yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığı yönündeki yaygın argümanı ele alırken, Edwards, “Bitcoin’in geçmişinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da yarılanmanın asla fiyatlandırılmadığıdır” diye karşı çıkıyor. Ayrıca Edwards, önceki döngülerle paralellikler kuruyor ve birçok zincir üstü ölçümün, mevcut döngünün 2019 ve 2015’tekileri tam olarak yansıttığını gösterdiğine dikkat çekiyor.

Üçüncü olarak, Edwards, CFTC’nin 2021’de Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandırmasının getirdiği açıklığı vurguluyor. Ayrıca, BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusunun önemli duyurusunu ve federal temyiz mahkemesinin Grayscale spot ETF’sini reddetme kararını yeniden gözden geçirmesini emreden duyuruyu da belirtiyor. Temel senaryo beklentisi, SEC’in spot ETF’yi Ekim 2023 veya Ocak 2024 tarihlerinde onaylayacağı yönündedir.

ETF’lerin Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisini tartışırken, Edwards, Altın’la paralellikler çizerek, Altın ETF’sinin 2004’te onaylanmasını takip eden önemli bir boğa koşusuna dikkat çekiyor. “Altın ETF’si onaylandığında, ardından büyük bir %350 getiri ile yedi yıl süren bir boğa koşusu geldi” diyor analist ve “bu nedenle, çok yakın gelecekte üç inanılmaz katalizörümüz var” diyerek yaklaşan yarılanma, yakın zamanda onaylanacak ETF’ler ve Bitcoin’in en iyi enflasyon koruma statüsünü sıralıyor.

Sonuç olarak, Edwards, boğa eğilimli ancak dikkatli bir görünüm sunuyor. Kısa vadeli boğa sinyallerini kabul etmesine rağmen, uzun vadeli perspektife ilişkin iyimser kalıyor. “Bitcoin’in dört yıllık döngülerinde, genellikle getirilerin %90’ının gerçekleştiği 12-18 aylık bir dönem olur, ardından 2-3 yıl boyunca yatay ve düşüş yaşanır” diyor ve “Bu döngünün tek en yüksek getirili yılı 2024 olacak ve verilerin bu tezi desteklediğine inanıyorum” diye ekliyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version