Diğer
  Ana SayfaHaberBuz Dağının Görünmeyen Yüzü: Dogecoin

  Buz Dağının Görünmeyen Yüzü: Dogecoin

  -

  Doge’nin başlangıcından günümüze nasıl bir seyir halinde olduğunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Dogecoin kurucusu Bill Markus oluşturduğu günden bu yana elindeki Doge’leri sattı mı? Bill Markus şu anda ne yapıyor ?

  Dogecoin’in seyri 2020 yılında pandeminin başlangıcıyla beraber değişmeye başladı. Seyrinin değişmesindeki en büyük etkenlerden birisi ise Elon Musk ve sosyal medya oldu. Elon musk’ın twitter’da doge savunucusu olarak doge hakkında twitler atması insanları bu coine yöneltmeye başladı.

  Fiyat artış ve düşüşlerin arz ve talep ile değişeceğinden talep çoğaldı ve her twit sonrası doge fırladı. Fırladıkça daha çok insanın duymasına ve daha çok insanın dogeye talep etmesine neden oldu.

  Bu yazımızda Dogecoin’in 2013’ten 2021 yılına kadar nasıl bir değişime uğradığı, neler yaşadığı konusunda konuşacağız. İşte detaylar…

  Dogecoin’in Kurucusu Servet Sahibi mi?

  Doge’nin kurucusu Bill Markus ve arkadaşı Jackson Palmer, 2013 yılında mizah amaçlı kurdukları dogecoin 2021 yılına gelindiğinde tüm kripto paralar arasında 5. sıraya kadar yükseldi. Markus ve arkadaşının amacı hem kripto para sektörüne olan ilgiyi arttırmak için farklı amaçla bir coin çıkarmayı hem de yeni kurulan piyasanın eğlenceyi hakettiğini düşünerek Dogecoin’i kurdu.

  Markus ve arkadaşı oluşturdukları Dogecoin’in bir yere varamayacaklarını ve kazanç elde edemeyeceklerini düşündükleri için ellerindeki coinleri sattılar.Örneğin Markus, Doge’lerini sattıktan sonra eski model Honda satın aldı.

  2015 yılına gelindiğinde Bill Markus sattığı kripto paralar için pişmanlık duyduğunu dile getirerek bunlar için üzüntü duyduğunu belirtti. Sadece Doge’lerini değil elindeki bütün kripto paraları elinden çıkarmanın pişmanlığının zor olduğunu söyledi.

  Bill Markus twitter üzerinden yapıtığı açıklamalarda ise şunları söyledi: ” Kripto para almamaya yemin ettikten 8 yıl sonra 1 saat önce Dogecoin aldım. fiyatı 7 kez kontrol ettim ve kar oranım %10’dan %3’e düştü. ”

  Ancak gün 2020 yılına geldiğinde Elon Musk piyasaya çıkarak Dogecoin’in savunuculuğunu üstlendi. Dogecoin’i Ay için para birimi yapacağını dile getiren Elon Musk piyasayı fazlasıyla ele geçirdi ve Doge için en son 1 dolar paylaşımı yaptığında Doge’nin fiyatı 0.73 dolar seviyelerine kadar geldi ve tepkiyle beraber şu anda Doge’nin fiyatı için: Dogecoin .

  Dogecoin ilk piyasaya girdiğinde yaklaşık olarak 0,00026 dolardan alıcı buluyordu. 8 Mayıs 2021’de ise Dogecoin fiyatı 0,73 dolara ulaştı. Dogecoin’in en düşük seviyesini 7 Mayıs 2015’de 0,000085 dolar  ile alıcı bulduğunu ve o günden sonra bu dibi görmediğini analizlerden görebiliyoruz.

  2013’ten günümüze grafik değişimi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler