Diğer

  Buz Dağının Görünmeyen Yüzü: Dogecoin

  Doge’nin başlangıcından günümüze nasıl bir seyir halinde olduğunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Dogecoin kurucusu Bill Markus oluşturduğu günden bu yana elindeki Doge’leri sattı mı? Bill Markus şu anda ne yapıyor ?

  Dogecoin’in seyri 2020 yılında pandeminin başlangıcıyla beraber değişmeye başladı. Seyrinin değişmesindeki en büyük etkenlerden birisi ise Elon Musk ve sosyal medya oldu. Elon musk’ın twitter’da doge savunucusu olarak doge hakkında twitler atması insanları bu coine yöneltmeye başladı.

  Fiyat artış ve düşüşlerin arz ve talep ile değişeceğinden talep çoğaldı ve her twit sonrası doge fırladı. Fırladıkça daha çok insanın duymasına ve daha çok insanın dogeye talep etmesine neden oldu.

  Bu yazımızda Dogecoin’in 2013’ten 2021 yılına kadar nasıl bir değişime uğradığı, neler yaşadığı konusunda konuşacağız. İşte detaylar…

  Dogecoin’in Kurucusu Servet Sahibi mi?

  Doge’nin kurucusu Bill Markus ve arkadaşı Jackson Palmer, 2013 yılında mizah amaçlı kurdukları dogecoin 2021 yılına gelindiğinde tüm kripto paralar arasında 5. sıraya kadar yükseldi. Markus ve arkadaşının amacı hem kripto para sektörüne olan ilgiyi arttırmak için farklı amaçla bir coin çıkarmayı hem de yeni kurulan piyasanın eğlenceyi hakettiğini düşünerek Dogecoin’i kurdu.

  Markus ve arkadaşı oluşturdukları Dogecoin’in bir yere varamayacaklarını ve kazanç elde edemeyeceklerini düşündükleri için ellerindeki coinleri sattılar.Örneğin Markus, Doge’lerini sattıktan sonra eski model Honda satın aldı.

  2015 yılına gelindiğinde Bill Markus sattığı kripto paralar için pişmanlık duyduğunu dile getirerek bunlar için üzüntü duyduğunu belirtti. Sadece Doge’lerini değil elindeki bütün kripto paraları elinden çıkarmanın pişmanlığının zor olduğunu söyledi.

  Bill Markus twitter üzerinden yapıtığı açıklamalarda ise şunları söyledi: ” Kripto para almamaya yemin ettikten 8 yıl sonra 1 saat önce Dogecoin aldım. fiyatı 7 kez kontrol ettim ve kar oranım %10’dan %3’e düştü. ”

  Ancak gün 2020 yılına geldiğinde Elon Musk piyasaya çıkarak Dogecoin’in savunuculuğunu üstlendi. Dogecoin’i Ay için para birimi yapacağını dile getiren Elon Musk piyasayı fazlasıyla ele geçirdi ve Doge için en son 1 dolar paylaşımı yaptığında Doge’nin fiyatı 0.73 dolar seviyelerine kadar geldi ve tepkiyle beraber şu anda Doge’nin fiyatı için: Dogecoin .

  Dogecoin ilk piyasaya girdiğinde yaklaşık olarak 0,00026 dolardan alıcı buluyordu. 8 Mayıs 2021’de ise Dogecoin fiyatı 0,73 dolara ulaştı. Dogecoin’in en düşük seviyesini 7 Mayıs 2015’de 0,000085 dolar  ile alıcı bulduğunu ve o günden sonra bu dibi görmediğini analizlerden görebiliyoruz.

  2013’ten günümüze grafik değişimi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Polygon (MATIC) Haftalık Alım Sinyalini Tetikledi: Yatırımcılar İçin Harekete Geçme Zamanı mı?

  Polygon (MATIC) zincir üstü metriklere göre güçlü yükseliş sinyalleri gösteriyor. Ancak, potansiyel satış baskısı konusunda endişeler var. Kripto analisti Ali Martinez, TD...

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...