Büyük Kripto Para Birimi Borsaları Hindistan’a mı Giriyor?

Birkaç büyük küresel kripto para borsasının Hindistan kripto pazarına girmenin yollarını araştırdığı bildiriliyor.

hindistan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto firmasının yöneticisi, “Hindistan pazarı çok büyük ve daha yeni büyümeye başlıyor, eğer şimdiye kadar daha fazla politika kesinliği olsaydı, Hintli tüketiciler borsalar açısından seçim yapmakta zorlanacaktı çünkü herkes burada olmak istiyor.” dedi.

Majör Kripto Borsalar Hindistan’a Girmek İstiyor!

Küresel kripto borsaları Hindistan kripto para piyasasına girmenin yollarını araştırıyor. Bir kaynak, bir Hintli kripto şirketi satın almayı düşünen ve bunun için gerekli özeni gösteren bir borsayla doğrudan ilgili olduğunu iddia etti. Kaynak şunları belirtt:

Bu şirketler, Hindistan pazarını ve giriş noktalarını daha iyi anlamak için şimdiden görüşmelere başladılar.

Yayın, borsaların Hindistan’a girip girmemeye karar vermenin ve seçeneklerini değerlendirmenin ilk aşamalarında olduğunu bildirdi. Bu genellikle Hintli bir yan kuruluş kurmak veya yerel bir firma satın almak arasında bir seçime bağlıdır. ABD merkezli bir başka kripto borsası olan Coinbase, Hindistan’da bir arka ofis için planlarını zaten duyurdu.

Yayın, resmi bir veri olmamasına rağmen, endüstri analistlerinin Hindistan’da 100 milyar rupi (1.37 milyar dolar) üzerinde 15 milyon kripto yatırımcısı olduğunu tahmin ediyor. Dijital banka kurucusu Kumar Gaurav şunları söyledi:

Hindistan pazarı çok büyük ve daha yeni büyümeye başlıyor, eğer şimdiye kadar daha fazla politika kesinliği olsaydı Hintli tüketiciler borsalar açısından seçim yapmakta zorlanacaktı çünkü herkes burada olmak istiyor.

Hindistan’da Kripto Para Durumu!

Bu arada, Hindistan hükümeti henüz bir kripto para birimi yasa tasarısı sunmadı. Mevcut yasa, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlıyor. Bununla birlikte, hükümetin yasak önerilerini yeniden değerlendirdiği ve kripto endüstrisini düzenlemek için yeni önerilerde bulunmak üzere bir uzmanlar paneli oluşturduğuna dair raporlar var.

Merkez bankası, Hindistan Rezerv Bankası (RBI), yakın zamanda kripto para birimi konusundaki pozisyonunu netleştirdi. RBI başkanı, merkez bankasının hala büyük endişeleri olduğunu söyledi. Ancak RBI, bankalara, finansal kurumların kripto işletmelerine ve tüccarlarına hizmet vermesini yasaklayan Nisan 2018 genelgesinin artık geçerli olmadığını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,403.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!