Diğer

  Bugün Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Fiyatları Neden Sert Düştü?

  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek varlıklar üzerindeki son eylemi nedeniyle şu anda yenilenen bir belirsizlikle karşı karşıya.
  • Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi önde gelen kripto paralar, uzun vadeli sürdürülebilirlikleri konusunda endişelere neden olan önemli bir değer kaybı yaşamıştır.
  • Varlıkların fiyatındaki düşüş, SEC’in hafta başında Binance ve Coinbase gibi kripto borsalarına karşı açtığı iki yüksek profilli dava sonrasında gerçekleşmiştir.

  SEC’in kripto para borsalarına karşı eylemlerinin ardından kripto paralarda derin düşüşler görüldü. Altcoinlerde ADA, SOL ve MATIC öne çıktı.

  ADA, SOL ve MATIC Sert Düşüş Gösterdi

  Kripto Para

  Kripto para birimi sektörü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek varlıklar üzerindeki son eylemi nedeniyle şu anda yenilenen bir belirsizlikle karşı karşıya.

  Bu sonuçla birlikte Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi önde gelen kripto paralar, uzun vadeli sürdürülebilirlikleri konusunda endişelere neden olan önemli bir değer kaybı yaşamıştır. Son 24 saat içinde bu üç kripto para birimi değerlerinde ortalama %23’lük bir düşüş yaşamıştır. Dahası, sadece bir günde toplamda 6,04 milyar dolarlık bir sermaye çıkışı gözlemlenmiştir.

  Örneğin, ADA fiyatı şu anda 0,24 dolarlık bir fiyattan işlem görmekte olup günlük %23,62’lik bir kayba işaret etmektedir. Geçen hafta boyunca bu merkezi olmayan finans tokeni %35’ten fazla bir düşüş yaşamıştır.

  Piyasa değeri açısından 10. sırada yer alan Solana ise son 24 saat içinde %22,47 oranında bir düşüş yaşayarak şu anda 14,64 dolarlık bir fiyattan işlem görmektedir. Son yedi günde SOL %30’a yakın bir düşüş yaşamıştır.

  Benzer şekilde, 0,58 dolarlık bir fiyattan işlem gören Polygon bir günde %26 oranında değer kaybetmiştir. Geçen hafta boyunca değeri %35’ten fazla düşmüştür.

  SEC’in Kriptolara Saldırısı

  Varlıkların fiyatındaki düşüş, SEC’in hafta başında Binance ve Coinbase gibi kripto borsalarına karşı açtığı iki yüksek profilli dava sonrasında gerçekleşmiştir. Dava, kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin listelenmesiyle ilgilidir.

  SEC’e göre ADA, MATIC ve SOL gibi vakıflar, şirketler veya protokollerle ilişkili olan varlıklar, düzenleyicinin yasalarına göre menkul kıymet olarak sınıflandırılmalıdır.

  Etkilenen diğer varlıklar arasında Sandbox (SAND), Filecoin (FIL), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), Near (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) ve Nexo (NEXO) bulunmaktadır.

  Ek olarak; fiyat düşüşü, Robinhood’un son duyurusuyla daha da karmaşık hale gelmiştir. Robinhood’un duyurusuna göre, 29 Haziran’da ADA, MATIC ve SOL coin platformlardan delist edilecek.

  Kripto Şirketlerinden Tepki

  Ayrıca, bu üç coinin arkasındaki vakıflar SEC’in iddialarını reddetmiştir. Örneğin, Solana Vakfı, SOL’un bir menkul kıymet olduğu fikrini reddetmişü, kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından merkezi olmayan bir projeye dayanan bir topluluk projesi olduğunu vurgulamıştır. Benzer şekilde, Cardano’nun geliştirici şirketi IOG, ADA’nın bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına itiraz etmiştir.

  Binance de son blog yazısında SEC’nin dava açmasından duyduğu hayal kırıklığını ifade etmiş ve süregelen soruşturmaları çözmek için uzun süreli ve iyi niyetli tartışmalara girmeye olan bağlılığını vurgulamıştır.

  Değerlendirme aşamasında olan bir dava olduğunda, şirketler genellikle anlaşma yolunu izler veya davayı mahkemede tartışmaya karar verirler.

  Benzer bir durum Aralık 2020’de SEC’nin Ripple’a karşı bir dava açmasıyla ortaya çıkmıştı. SEC, XRP token‘ının kayıtlı olmayan bir menkul kıymet satışını oluşturduğunu iddia etti. Bu dava hala devam etmekte olup, taraflar özet yargıya ilişkin kararı beklemektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz