Diğer

  Bugün Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Fiyatları Neden Sert Düştü?

  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek varlıklar üzerindeki son eylemi nedeniyle şu anda yenilenen bir belirsizlikle karşı karşıya.
  • Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi önde gelen kripto paralar, uzun vadeli sürdürülebilirlikleri konusunda endişelere neden olan önemli bir değer kaybı yaşamıştır.
  • Varlıkların fiyatındaki düşüş, SEC’in hafta başında Binance ve Coinbase gibi kripto borsalarına karşı açtığı iki yüksek profilli dava sonrasında gerçekleşmiştir.

  SEC’in kripto para borsalarına karşı eylemlerinin ardından kripto paralarda derin düşüşler görüldü. Altcoinlerde ADA, SOL ve MATIC öne çıktı.

  ADA, SOL ve MATIC Sert Düşüş Gösterdi

  Kripto para birimi sektörü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek varlıklar üzerindeki son eylemi nedeniyle şu anda yenilenen bir belirsizlikle karşı karşıya.

  Bu sonuçla birlikte Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi önde gelen kripto paralar, uzun vadeli sürdürülebilirlikleri konusunda endişelere neden olan önemli bir değer kaybı yaşamıştır. Son 24 saat içinde bu üç kripto para birimi değerlerinde ortalama %23’lük bir düşüş yaşamıştır. Dahası, sadece bir günde toplamda 6,04 milyar dolarlık bir sermaye çıkışı gözlemlenmiştir.

  Örneğin, ADA fiyatı şu anda 0,24 dolarlık bir fiyattan işlem görmekte olup günlük %23,62’lik bir kayba işaret etmektedir. Geçen hafta boyunca bu merkezi olmayan finans tokeni %35’ten fazla bir düşüş yaşamıştır.

  Piyasa değeri açısından 10. sırada yer alan Solana ise son 24 saat içinde %22,47 oranında bir düşüş yaşayarak şu anda 14,64 dolarlık bir fiyattan işlem görmektedir. Son yedi günde SOL %30’a yakın bir düşüş yaşamıştır.

  Benzer şekilde, 0,58 dolarlık bir fiyattan işlem gören Polygon bir günde %26 oranında değer kaybetmiştir. Geçen hafta boyunca değeri %35’ten fazla düşmüştür.

  SEC’in Kriptolara Saldırısı

  Varlıkların fiyatındaki düşüş, SEC’in hafta başında Binance ve Coinbase gibi kripto borsalarına karşı açtığı iki yüksek profilli dava sonrasında gerçekleşmiştir. Dava, kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin listelenmesiyle ilgilidir.

  SEC’e göre ADA, MATIC ve SOL gibi vakıflar, şirketler veya protokollerle ilişkili olan varlıklar, düzenleyicinin yasalarına göre menkul kıymet olarak sınıflandırılmalıdır.

  Etkilenen diğer varlıklar arasında Sandbox (SAND), Filecoin (FIL), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), Near (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) ve Nexo (NEXO) bulunmaktadır.

  Ek olarak; fiyat düşüşü, Robinhood’un son duyurusuyla daha da karmaşık hale gelmiştir. Robinhood’un duyurusuna göre, 29 Haziran’da ADA, MATIC ve SOL coin platformlardan delist edilecek.

  Kripto Şirketlerinden Tepki

  Ayrıca, bu üç coinin arkasındaki vakıflar SEC’in iddialarını reddetmiştir. Örneğin, Solana Vakfı, SOL’un bir menkul kıymet olduğu fikrini reddetmişü, kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından merkezi olmayan bir projeye dayanan bir topluluk projesi olduğunu vurgulamıştır. Benzer şekilde, Cardano’nun geliştirici şirketi IOG, ADA’nın bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına itiraz etmiştir.

  Binance de son blog yazısında SEC’nin dava açmasından duyduğu hayal kırıklığını ifade etmiş ve süregelen soruşturmaları çözmek için uzun süreli ve iyi niyetli tartışmalara girmeye olan bağlılığını vurgulamıştır.

  Değerlendirme aşamasında olan bir dava olduğunda, şirketler genellikle anlaşma yolunu izler veya davayı mahkemede tartışmaya karar verirler.

  Benzer bir durum Aralık 2020’de SEC’nin Ripple’a karşı bir dava açmasıyla ortaya çıkmıştı. SEC, XRP token‘ının kayıtlı olmayan bir menkul kıymet satışını oluşturduğunu iddia etti. Bu dava hala devam etmekte olup, taraflar özet yargıya ilişkin kararı beklemektedir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  NodeOps (NODE) Blokzincir Node Altyapısını Devrim Yaratmak İçin $5M Tohum Finansmanı Temin Etti

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>NodeOps, blockchain düğüm dağıtımı ve yönetimini geliştirmek ve basitleştirmek için...

  Solana (SOL) Fiyat Artışı Bekleniyor; Doğrulayıcılar Çığır Açan ‘SIMD-0096’ Önerisini Onayladı – İşte Anlamı.

  Solana doğrulayıcıları, ağın verimliliğini artırmayı amaçlayan SIMD-0096 önerisini onayladı. ...

  Merkez Bankaları Generative AI Benimsiyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için Sonuçları.

  Kripto para piyasası son zamanlarda büyük gelişmeler yaşadı ve büyük finansal kuruluşlar...