çöp para

Melek Yatırımcı: Kripto Paraların Yüzde 99’u Çöptür, Yalnızca Yüzde 1’i Değerlidir Deyince Ortalık Karıştı!

İlk kripto para biriminin ortaya çıkmasından on iki yıl sonra 5000’den fazla kripto para birimi oluşturuldu. Bunların birçoğu taleplerle birlikte gelişmeye devam ederken, birçok dijital para birimi yıllar içinde büyük ölçüde başarısız olmuştur. Uzmanlar, birçok kripto para biriminin yakın gelecekte hayatta kalamayacağını söylüyor.

Reklam
binance 2

Bu nedenlerden dolayı, melek yatırımcı Jason Calacanis de Twitter’da birçok kripto para birimine ateş açtı.

Reklam

Calacanis kripto para birimlerinden % 99’una karşı biridir; Kripto para topluluğuna, kriptoların sadece % 1’inin değerli olduğunu söylediğinde ortalık karıştı.

Şimdi coinmarketcap’ta Listelenen yaklaşık 5.000 kripto para var. Calacanis’e göre, bu durumda; Mevcut kripto para birimlerinin sadece 50’sinin başarılı olduğu anlamına gelir. Hesaplandığında, bu aynı zamanda piyasa değerindeki milyarlarca doların kaybedileceği anlamına geliyorr, bu da piyasanın geri kalanında kalıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Bu büyük bir kumar gibi görünse de, Uber yatırımcısı bu duyguları paylaşan tek kişi değil. Yakın zamanda yapılan bir röportajda, True Ventures’ın ortağı Kevin Rose, Jason’ın düşüncelerini tekrarladı ve kripto para birimi projelerinin % 99’unun başarısız olduğunu söyledi. Rose, bu projelerin büyük çoğunluğunun yalnızca kâr amaçlı oluşturulduğunu kabul ediyor.

Yine de, Rose bu başarısız projelerin gelecek projeler üzerindeki etkilerini fark ederken; Bir avuç kripto para birimlerinin hala umut verici olduğuna inanıyor. Techcrunch ile yaptığı röportajda şunları söylüyor:

“Bu üzücü çünkü gerçekten yüksek kaliteli projeleri çamurluyorlar.”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.