Diğer
  Ana SayfaHaberBu Küçük Avrupa Ülkesi, Bitcoin'e Adım Atıyor!

  Bu Küçük Avrupa Ülkesi, Bitcoin’e Adım Atıyor!

  -

  • Kripto dostu Avrupa ülkesi, kripto para planlarını genişletmeye hazırlanıyor.
  • Devlet hizmetleri için Bitcoin ödemeleri kabul edilebilir.

  Avrupa’da yer alan bu mikro devlet, kripto dostu politikalarını genişleterek Bitcoin (BTC) için atım atmayı planlıyor!

  Lihtenştayn, İsviçre Kripto Merkezlerine Katılıyor!

  Liechtenstein-Bitcoin

  Planın ayrıntıları az olsa da, yakın tarihli bir röportajda Başbakan Daniel Risch, “Bitcoin ödeme seçeneğinin geldiğini” söyledi.

  Avrupa mikro devleti Lihtenştayn’ın Bitcoin’deki devlet hizmetleri için ödemeyi nasıl kabul etmeyi planladığını açıklamaya devam etti. Daha sonra bunları hemen ulusal para birimi olan İsviçre frangı ile değiştirecek.

  Bitcoin ödemelerine benzer bir yaklaşım, İsviçre toplulukları Zug ve Lugano tarafından kullanılmıştır. Orada yerel makamlar, belirli vergilerin ve kamu hizmeti giderlerinin ödenmesi için Bitcoin ödemelerini yasal hale getirmek için harekete geçti. Lugano’da McDonalds bile Bitcoin’i kabul ediyor.

  Ayrıca, en son haberler, Liechtenstein’ın kripto dostu politikalarıyla ilk kez manşetlere çıkması değil.

  2019’da, Lihtenştayn Blok Zinciri Yasası ile özel kripto düzenlemesini geçiren dünyadaki ilk ülkelerden biri oldu.

  O zamandan beri, çeşitli kripto odaklı işletmeler ülkede mağaza açtı. İsviçre’deki yukarıda belirtilen prensliklerin yanı sıra, Lihtenştayn, büyüyen kripto bankacılığı ve yatırım hizmetleri pazarına hizmet veren bir avuç Avrupa finans merkezinden biri olarak ortaya çıktı.

  Eski Bankacılık Sektörünü Geliştirmek

  Zug’un “kripto vadisinde” de ofisleri bulunan Lihtenştayn Kripto Varlık Borsası (LCX) gibi firmalar, Alp bölgesinin asırlık finans sektörünü nasıl geliştirdiğini gösteriyor.

  İlerici bir politika duruşunu köklü finansal hizmetler endüstrileriyle birleştiren Lichtenstein gibi yerler, küresel kripto alanında giderek daha fazla uzmanlaşmış bir niş oluşturuyor.

  Örneğin, İsviçre dijital bankası Sygnum, dünyanın önde gelen kripto odaklı bankalarından biri olarak ortaya çıktı. Artık dünyanın her yerindeki işletmelerin dijital varlıklarını yönetmelerine yardımcı oluyor.

  Ve Nisan ayında, Liechtenstein’ın VP Bank, müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunmasına yardımcı olmak için İsviçreli dijital altyapı sağlayıcısı Metaco ile genişletilmiş bir ortaklık duyurdu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler