Bu Kripto Para Birimi Yüzde 200 Yükseliş Sağlayabilir mi?

Önemli ölçüde destek alan ve artış gösteren Kusama (KSM) ileride yüzde 200'lük bir yükseliş yaşayabilir mi?

polkadot
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto alanı, Mayıs ayında oluşturulan delikten çıkmak için savaşmaya devam ederken, ciddi anlamda iyi projeler – ve varlıklar – manşetleri çekmeye devam etti. Bazıları, piyasadaki gerilemeye rağmen önemli bir potansiyel göstermiştir.

Böyle bir proje, Polkadot tarafından geliştirilen ölçeklenebilir blok zinciri ağı olan Kusama’dır. Geçen ay, her iki platformun yaratıcısı Gavin Wood, Polkadot’un kullanıma sunulmasının son aşamasına – Kusama ağında parachain dağıtmayı içeren bir aşamaya girdiğini duyurdu.

Parachains ve Güvenli Fonlama ile Kusama İlerlemesi!

Kusama ağının yerel tokeni olan KSM, son iki günde önemli hamleler gördü. Varlık, bu aya 366 dolardan başlayan bir düşüşle başladı. Ancak, iki gün içinde yüzde 33 gibi etkileyici bir artışla 489 dolara ulaştı.

Kusama, 2 Haziran’da ağ konseyinin, Kusama’nın ilk ortak yarar para zinciri olan Shell’i,  Statemine’e yükseltmek için başarıyla oy kullandığını duyurdu.

Shell parachain, öncelikle tüm Kusama ekosisteminin işlevselliği üzerinde testler yapmak için oradadır. Yükseltme ile parachain artık Kusama ağında takas edilebilir ve takas edilemez jetonların basımı dahil olmak üzere farklı işlevleri destekleyebilir. Kusama ekibi, yükseltme başarılı olduğunda, projelerin çözümlerini başlatmak için slotlara teklif vermelerini sağlayacak olan parachain müzayedesiyle ilgili ayrıntıları yayınlayacağını da sözlerine ekledi.

Parachainler, Polkadot ekosisteminde birlikte çalışan katman-1 blok zincirleridir. Her parachain, Polkadot zincirinin güvenliğini, birlikte çalışabilirliğini, ölçeklenebilirliğini ve yönetimini sunan bir Merkezi Aktarma Zincirine bağlıdır ve bu zincir tarafından güvence altına alınır.

Polkadot’un zincirler arası işlevselliği ile varlıklar parachainler arasında gönderilebilir. Bu parachainler, ağlar arası köprüler sayesinde Ethereum ve Bitcoin gibi harici blok zincir ağlarına da bağlanabilecekler.

Piyasa Olumlu Tepki Veriyor!

Etkileyici bir-iki vuruşla, Kusama değeri (KSM) ve Polkadot’un (DOT) değeri hemen yükselişe geçti. KSM özellikle etkileyiciydi ve gün içinde 480 dolara ulaştı.

KSM, yıla 69,5 dolardan başladığı düşünülürse, zaten oldukça iyi bir performans sergiledi. Piyasadaki düşüşe rağmen, Kusama değeri, yılın başlangıcından bu yana – yazım anındaki değerine göre – yüzde 589 arttı.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!