Diğer
  Ana SayfaHaberBu Haftanın Ekonomik Gelişmeleri Bitcoin Fiyatı için Çok Kritik!

  Bu Haftanın Ekonomik Gelişmeleri Bitcoin Fiyatı için Çok Kritik!

  -

  • FED bu hafta faiz kararını açıklayacak.
  • FED’in 25 baz puan faiz artırma olasılığı %90’a çıktı.
  • Bitcoin fiyatı 29 bin doların altında işlem görüyor.

  Bu hafta ABD’den gelecek olan ekonomik veriler Bitcoin ve kripto para piyasası için kritik bir öneme sahip.

  FED’in Faiz Kararı Bu Hafta Açıklanacak!

  Bitcoin (BTC)

  Piyasa katılımcıları, Mayıs ayının ilk haftası başlarken potansiyel olarak dalgalı bir döneme hazırlanıyor. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in Çarşamba günü faiz oranlarına ilişkin kararını açıklaması ve Cuma günü istihdam verilerinin açıklanması.

  CME Group’a göre, %0,25’lik bir oran artışı için %90,2 olasılık var. Bu, Fed’in duyurusu sırasında gerçekten de %0,25’lik bir faiz artırımı uygulama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

  fed-faiz

   

  CME Group’un FedWatch Aracı, %0,25 artış için %90 olasılık gösteriyor.

  Fed’in kararının dünyanın en bilinen kripto para birimi olan Bitcoin üzerindeki etkisi hala belirsiz. Bununla birlikte, Bitcoin için mevcut işlem fiyatı, piyasa katılımcılarının Fed’in duyurusu öncesinde faiz artışını hesaba kattığını gösterebilir.

  Bitcoin 50 Günlük Hareketli Ortalamanın Üzerinde Kalacak mı?

  Bu hafta yaklaşan piyasa türbülansıyla, Bitcoin geçen Cuma gününden bu yana yükseliş eğilimi gösteriyor ve ana mum Perşembe günkü işlem aralığında.

  Bu formasyon genellikle bir yükseliş sinyali verse de, mevcut fiyat hareketi şamdan formasyonunu reddetmiştir. Bitcoin’in Pazartesi günkü işlem gününde konumunu koruyup koruyamayacağı veya tekrar yükselip yükselmeyeceği henüz belli değil.

  BTC/USD, 29.000$ seviyesinden bir kırılma yaşadıktan sonra 28.600$ civarında seyrediyor.

  Bitcoin günlük zaman dilimindeki düşüşü onaylarsa, traderlar potansiyel bir ilgi noktası olarak şu anda 28.150 dolar civarında olan 50 günlük basit hareketli ortalamaya bakıyor olabilir. Bitcoin bu alanın altına düşerse, bu daha uzun vadeli bir düşüş trendinin göstergesi olabilir.

  Bitcoin şu anda grafiklerde 28.690 dolar civarında bir destek testiyle karşı karşıya. Yukarı yönde daha fazla direnç 31.418 dolar ve 35.593 dolarda bulunabilir. Tersine, 25.772 dolarlık bir destek seviyesi de var.

  Neden Önemli?

  Federal Rezerv’in %0,25’lik bir faiz oranı artışı küçük bir değişiklik gibi görünebilir, ancak kripto endüstrisini önemli ölçüde etkileyebilir. Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in, Fed’in kararından etkilenmesi muhtemeldir ve bu, tüm kripto pazarında bir dalgalanma etkisine neden olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler