Diğer
  Ana SayfaHaberBu Hafta Dogecoin (DOGE) Hafif Bir Yükseliş Yaptı! İşte Sebebi

  Bu Hafta Dogecoin (DOGE) Hafif Bir Yükseliş Yaptı! İşte Sebebi

  -

  Dogecoin (DOGE) fiyatı hareketli bir dönemde destekçilerinin umutlarını canlandıran, hafif bir yükseliş yaşadı. Bugün erkenden, meme-esinlenmiş dijital para birimi yüzde 6 oranında artış gösterdi.

  Dogecoin fiyatındaki bu son artış, ne kadar küçük olursa olsun, son aylarda sık sık Dogecoin’u destekleyen milyarder teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın devam eden desteğine bağlanabilir. Musk’ın tweetlerinin Dogecoin piyasa değerine önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir ve o, onu “halkın kriptosu” olarak tanımladı.

  Bazı analistler, Musk’ın Dogecoin’a verdiği desteğin, onu kitleler arasında daha fazla popülerlik ve ilgi kazanmasına yardımcı olduğunu ve böylece hem bireysel yatırımcılar hem de kurumsal oyuncular arasında daha fazla yatırım ve kabul edilmeye yol açtığını düşünüyor.

  Milyarder Dogecoin Fiyatını Yükseltiyor

  Meme-esinlenmiş kripto para birimi Dogecoin’un, Musk’ın son tweetinden bir artış gördüğü görülüyor. Bir kullanıcının SpaceX’in yaklaşan Starship lansmanını izlemek için ABD’ye geleceği hakkındaki tweetine cevap olarak, Musk şunu yanıtladı: “Tamam, ama bu 3 Doge’ye mal olacak”.

  Ok, ama bu 3 Doge’ye mal olacak

  — Elon Musk (@elonmusk) Mart 2023, 23

  Musk’ın tweetinden hemen sonra, Dogecoin‘un değeri önemli ölçüde artış gösterdi ve saatlik bir grafikte fiyat 0,0785 dolara yükseldi. Ancak, yazının yazıldığı anda, fiyat hafifçe düşmüş ve şu anda CoinMarketCap üzerinden 0,076 dolarda işlem görüyor.

  Fed Yükseltmesi Fiyatları Aşağı Sürüklüyor

  Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Çarşamba gecesi beklenen kararını uygulayarak ana faiz oranını yarım puan yükseltti ve büyük kripto para birimleri negatif seyir izledi. DOGE, son 24 saatte yüzde 2.63 düşüş gösterdi ve 0,073 dolarda işlem görüyor, Bitcoin (BTC) 28.000 doların altına düştü ve Ethereum (ETH) yüzde 3.31 düşerek 1.800 doların altına satıldı.

  Faiz artışına karşı Musk, Federal Rezerv’in kararını eleştirmek için zaman kaybetmedi ve bankalardan mevduatların masif bir çıkışının çıkabileceği ve devam eden ekonomik krizin yönetilmesine yönelik çabaların zorlaşacağı endişesini dile getirdi.

  “Müşterilerin ve işletmelerin daha sıkı kredi erişimine neden olabilecek birinci sürücü, düşük faizli tasarruf hesaplarından yüksek faizli para piyasası (Tahvil) hesaplarına para taşınmasıdı.Bu aptal faiz artışı müşterilerin kaçışını kötüleştirecek.” 

  Federal Rezerv’in ana faiz oranını yükseltme hamlesinin, devam eden enflasyon baskılarıyla ilgili endişelerini vurguladığını gösteriyor. Bir açıklamada, Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının hedeflenen yüzde 2 oranına enflasyonu geri getirme kararlılığını vurguladı.

  Ancak, Fed aynı zamanda son bankacılık krizinin potansiyel sonuçlarını da kabul etti ve müşterilerin ve işletmelerin daha sıkı kredi erişimine neden olabileceğini belirtti. Sonuç olarak, Fed, bu faktörlerin ekonomik büyümeyi, istihdam oluşturmayı ve enflasyonu kısıtlayabileceğini öngörüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler