Diğer
  Ana SayfaHaberBu 4 Ülke, Ripple (XRP) ile Ortaklıklarını Genişletecek!

  Bu 4 Ülke, Ripple (XRP) ile Ortaklıklarını Genişletecek!

  -

  • Ripple, merkez bankası dijital para birimleri için yeni platformunun lansmanını duyurdu.
  • Bu geliştirilmiş platform, XRP Ledger’da (XRPL) kullanılan aynı blockchain teknolojisinin gücünden faydalanıyor.
  • Ripple’ın önümüzdeki günlerde CBDC benimsenmesinde bir artış bekleniyor.

  Merkez bankaları, hükümetler ve finans kurumlarının kendi merkez bankası dijital para birimlerini çıkarmalarına yardımcı olan CBDC platformunu duyuran Ripple’ın hangi ülkeler ile çalışacağı belli oldu.

  Ripple, CBDC Ortaklıklarını Genişletiyor

  ripple-xrp

  Ripple (XRP), merkez bankaları, hükümetler ve finans kurumlarının kendi merkez bankası dijital para birimlerini çıkarmalarına yardımcı olan CBDC platformunun lansmanını duyurdu. Bu geliştirilmiş platform, XRP Ledger’da (XRPL) kullanılan aynı blockchain teknolojisinin gücünden faydalanıyor.

  Ripple’ın CBDC stratejik danışmanı Antony Welfare, Twitter’da duyurulan bu yeni gelişmeyle ilgili heyecanını paylaştı ve platformun muhtemelen dört ülke tarafından kullanılacağını belirtti, bu ülkeler Palau, Bhutan, Karadağ ve Hong Kong. Ayrıca Ripple’ın 2021 yılında Bhutan ve Palau Cumhuriyeti ile ortaklık kurduğunu da hatırlatalım.

  Eylül 2021’de Ripple, Bhutan’ın merkez bankası olan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ile işbirliği yaparak merkez bankası dijital para birimi (CBDC) denemesi gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Bu denemede Ripple’ın CBDC çözümü kullanılacaktı.

  Ripple, Kasım 2021’de Palau Cumhuriyeti ile ortaklık kurarak ülkenin ilk ulusal dijital para birimini ve XRP Ledger (XRPL) ile kullanım durumlarını keşfetme amacını duyurdu. Bu ortaklığın ilk önceliği, sınır ötesi ödemeler için yeni stratejiler geliştirmek ve Palau için USD destekli bir dijital para birimi oluşturmaktı.

  Nisan 2023’te, Karadağ Merkez Bankası (CBCG), Ripple’ı ülkenin Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) veya ulusal istikrarlı para birimi olarak piyasaya sürmek için bir strateji ve pilot program geliştirmesi için işe aldı.

  Daha yeni bir gelişme olarak, dün Ripple, Hong Kong Para Otoritesi’nin (HKMA) açılış e-HKD pilot programının bir parçası olarak bir gayrimenkul varlık tokenleştirme çözümünü sergilemek üzere seçildiğini açıkladı.

  Bu çözüm, XRPL ve Ripple’ın Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) platformunu kullanacak, bu sayede Hong Kong vatandaşları sermayelerinin daha hızlı serbest bırakılmasını deneyimleyebilecekler.

  Ripple’a göre, ülkelerin %90’ından fazlası finansal kapsayıcılığı artırmak ve yerel ve sınır ötesi ödeme süreçlerinin maliyet ve riskini azaltmak için Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini (CBDC’ler) araştırıyor, geliştiriyor ve uyguluyor. Bu nedenle, Ripple’ın önümüzdeki günlerde CBDC benimsenmesinde bir artış bekleniyor.

  Ripple’ın Diğer Ortaklıkları

  Ripple şirketinin ülkeler haricinde bazı önemli ortaklıkları şunlardır;

  • MoneyGram: Ripple, küresel para transferi şirketi MoneyGram ile bir ortaklık kurmuştu. İki şirket, Ripple’ın ödeme protokolü XRP’yi kullanarak anlık ödemeleri kolaylaştırmayı hedefliyordu.
  • Santander: Ripple, İspanyol bankası Santander ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık, uluslararası ödemeleri hızlandırmak ve maliyetleri azaltmak amacıyla RippleNet adlı ödeme ağı üzerinden gerçekleştiriliyordu.
  • Standard Chartered: Ripple, uluslararası bir banka olan Standard Chartered ile bir ortaklık anlaşması yapmıştı. Bu ortaklık, ortak bir projede çalışarak finansal işlemleri geliştirmeyi amaçlıyordu.
  • American Express: Ripple, Amerikan finansal hizmet şirketi American Express ile birlikte çalışmıştı. İki şirket, ödemelerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmayı hedefliyordu.
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler