Diğer
  Ana SayfaHaberBu 3 Kripto Para Boğayı Yaşıyor! Kriptolar 77 Milyar Değer Artışı Gördü!

  Bu 3 Kripto Para Boğayı Yaşıyor! Kriptolar 77 Milyar Değer Artışı Gördü!

  -

  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), fiyatları sırasıyla %11,2 ve %9,7 artışla piyasa değerine göre en büyük on kripto para birimi arasında haftalık kazançlara öncülük ediyor.

  Bitcoin ve Ethereum için Boğa Çanları

  CoinGecko’dan alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde %1 artışla 20.981 $’dan el değiştiriyordu ve Ethereum son 24 saatte %2 artışla 1.551 $’dan işlem görüyor.

  Bunlar, piyasanın en büyük kripto varlıkları arasında açık ara en iyi hareketlere sahip güvenilir kriptolar olurken, altıncı sıradaki XRP geçen hafta %5 arttı ve onu aynı aralıkta %4,3 artışla Polygon (MATIC) izledi.

  Önde gelen iki kripto para biriminin gösterdiği bu dirayetli performans, ABD federal savcılarından birçok kişinin sektördeki önemli bir oyuncuyu hedef alacağını düşündüğüne dair büyük bir duyuru beklentisiyle meydana gelen Çarşamba günü yapılan düzeltmeye rağmen geliyor.

  Piyasalar, duyurunun duyurulmasından hemen sonra hem BTC hem de ETH’nin yaklaşık %5 düşmesiyle gerçekten de baskıyı hissetmiş olsa da, az bilinen Hong Kong merkezli bir kripto para birimine karşı suç duyurusunda bulunulduğu için düzeltme büyük ölçüde kısa sürdü. Federallerin sözde “kripto suç ekseninin” kilit üyelerinden biri olarak adlandırdığı Bitzlato borsası haberine buradan ulaşabilirsiniz.

  En son hamle, tüm piyasa kapitalizasyonundaki ağır artışta da görüldü. Geçen hafta bu zamanlar, kripto piyasası 943 milyar dolarlık bir kapitalizasyon etrafında geziniyordu; bugün bu rakam 1 trilyon doların üzerinde.

  Bitcoin dibi gördü mü?

  Bitcoin’in 21.000 $’lık kilit seviyeyi izlemesiyle, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon $’ı aştı ve uzmanlar, 2022’nin sancılı kripto kışının ardından piyasanın potansiyel toparlanmasının bir işareti olarak görüyorlar.

  CoinGecko’nun son yıllık kripto endüstrisi raporuna göre, birkaç yüksek profilli oyuncunun ölümüne tanık olan geçen yıl, Ocak 2022’deki 2,3 trilyon $’dan %64,1 daha düşük olan toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 829 milyar $ ile sona erdi.

  Raporda, günlük işlem hacimlerinin 2022’de de istikrarlı bir şekilde düşüş eğilimi gösterdiği ve ortalama 86.0 milyar dolar olduğu belirtildi.

  Kaynak: CoinGecko.

  CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, Decrypt ile paylaşılan bir açıklamada, “2022, kripto endüstrisi için bir dönüm noktası oldu – boğa koşusundan sürdürülemez aşırılıkları temizleyen bir dönüm noktası oldu” dedi. “Bu yeni yılda, güveni ve güvenilirliği yeniden inşa etmeye yönelik daha fazla çabayla kripto para biriminin yavaş yavaş toparlandığını görmeyi umuyoruz.”

  En Çok Kazandıran Kripto Paralar

  Geçen hafta ilk onun ötesindeki kriptoların performansına gelince, en çok kazanan üç kripto para, geçen haftaya göre %28,5 artış gösteren Solana (SOL) ve fiyatı %20,7 artan Ethereum tabanlı meme coin Shiba Inu (SHIB) olurken %10,9 artışla Polkadot (DOT) 3. sırayı aldı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler