Ana SayfaHaberBu 3 Kripto Para Boğayı Yaşıyor! Kriptolar 77 Milyar Değer Artışı Gördü!

Bu 3 Kripto Para Boğayı Yaşıyor! Kriptolar 77 Milyar Değer Artışı Gördü!

-

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), fiyatları sırasıyla %11,2 ve %9,7 artışla piyasa değerine göre en büyük on kripto para birimi arasında haftalık kazançlara öncülük ediyor.

Bitcoin ve Ethereum için Boğa Çanları

CoinGecko’dan alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde %1 artışla 20.981 $’dan el değiştiriyordu ve Ethereum son 24 saatte %2 artışla 1.551 $’dan işlem görüyor.

Bunlar, piyasanın en büyük kripto varlıkları arasında açık ara en iyi hareketlere sahip güvenilir kriptolar olurken, altıncı sıradaki XRP geçen hafta %5 arttı ve onu aynı aralıkta %4,3 artışla Polygon (MATIC) izledi.

Önde gelen iki kripto para biriminin gösterdiği bu dirayetli performans, ABD federal savcılarından birçok kişinin sektördeki önemli bir oyuncuyu hedef alacağını düşündüğüne dair büyük bir duyuru beklentisiyle meydana gelen Çarşamba günü yapılan düzeltmeye rağmen geliyor.

Piyasalar, duyurunun duyurulmasından hemen sonra hem BTC hem de ETH’nin yaklaşık %5 düşmesiyle gerçekten de baskıyı hissetmiş olsa da, az bilinen Hong Kong merkezli bir kripto para birimine karşı suç duyurusunda bulunulduğu için düzeltme büyük ölçüde kısa sürdü. Federallerin sözde “kripto suç ekseninin” kilit üyelerinden biri olarak adlandırdığı Bitzlato borsası haberine buradan ulaşabilirsiniz.

En son hamle, tüm piyasa kapitalizasyonundaki ağır artışta da görüldü. Geçen hafta bu zamanlar, kripto piyasası 943 milyar dolarlık bir kapitalizasyon etrafında geziniyordu; bugün bu rakam 1 trilyon doların üzerinde.

Bitcoin dibi gördü mü?

Bitcoin’in 21.000 $’lık kilit seviyeyi izlemesiyle, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon $’ı aştı ve uzmanlar, 2022’nin sancılı kripto kışının ardından piyasanın potansiyel toparlanmasının bir işareti olarak görüyorlar.

CoinGecko’nun son yıllık kripto endüstrisi raporuna göre, birkaç yüksek profilli oyuncunun ölümüne tanık olan geçen yıl, Ocak 2022’deki 2,3 trilyon $’dan %64,1 daha düşük olan toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 829 milyar $ ile sona erdi.

Raporda, günlük işlem hacimlerinin 2022’de de istikrarlı bir şekilde düşüş eğilimi gösterdiği ve ortalama 86.0 milyar dolar olduğu belirtildi.

Kaynak: CoinGecko.

CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, Decrypt ile paylaşılan bir açıklamada, “2022, kripto endüstrisi için bir dönüm noktası oldu – boğa koşusundan sürdürülemez aşırılıkları temizleyen bir dönüm noktası oldu” dedi. “Bu yeni yılda, güveni ve güvenilirliği yeniden inşa etmeye yönelik daha fazla çabayla kripto para biriminin yavaş yavaş toparlandığını görmeyi umuyoruz.”

En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Geçen hafta ilk onun ötesindeki kriptoların performansına gelince, en çok kazanan üç kripto para, geçen haftaya göre %28,5 artış gösteren Solana (SOL) ve fiyatı %20,7 artan Ethereum tabanlı meme coin Shiba Inu (SHIB) olurken %10,9 artışla Polkadot (DOT) 3. sırayı aldı.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler