Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Sert Düştü: BTC Fiyatında Bir Sonraki Hamle Ne Olacak?

  Bitcoin Sert Düştü: BTC Fiyatında Bir Sonraki Hamle Ne Olacak?

  -

  • Bitcoin fiyatı ani düşüşle 28 bin 250 dolara çakıldı.
  • Metriklere göre, Bitcoin toparlanma için ivme kazanabilir.

  Bitcoin yatırımcıları beklenmedik bir düşüşle kırmızı bir güne uyandı! Bitcoin’de bir sonraki hamle ne olacak?

  Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Düştü!

  Bitcoin (BTC)

  Çoğu kripto yatırımcısı gibiyseniz, muhtemelen Bitcoin’in 30.000$ aralığının yeniden test edilmesini ve bu sefer daha uzun bir yükseliş beklemeniz olasıdır. Bitcoin’in bir şekilde toparlandığı ve baskı zamanına kadar daha fazla düşüşten kaçındığı gerçeğine dayanarak bu beklentiler mantıklı olabilir.

  Bitcoin (BTC) fiyatı ayakta kalsa da, henüz tehlikeden çıkmış değil. Olumlu yön o kadar güçlü görünmüyor ve son bulgular, traderların stratejilerini kısa vadeli kazançlar lehine değiştirdiklerini ortaya koydu.

  bitcoin-gerceklesmiz-kar-kayıp

  Bitcoin Gerçekleşmiş Kazanç ve Kayıplar

  Verilere göre, son zamanlarda 30.000$ aralığına yakın kar elde etmede bir artış oldu. Bu, fiyat bu bölgeye her girdiğinde satış baskısının yeniden canlanmasını açıklıyor. Bununla birlikte, Bitcoin alıcıları sonunda tükenebilir ve bu noktada satış baskısı yeniden başlayabilir. Balinaların fiyatı artırma olasılığı da önemli.

  Bitcoin’in Bir Sonraki Hareketi Ne Olacak?

  Bitcoin’in bir sonraki hamlesi balina aktivitesine çok bağlı olduğundan, balinaların neler yaptığına bakalım. 1000 BTC’ye eşit veya daha fazla tutan adresler 25 Nisan’da özetlendi ve son beş gündür yeniden birikiyor. Bu, boğaların 30.000 doların üzerinde bir destek daha alabileceği anlamına geliyor.

  bitcoin-adresleri

  Bitcoin Balina Etkinliği

  30.000$ aralığı yeniden testinden sonra meydana gelen bir önceki çöküşten hemen önce piyasadaki kaldıraç miktarında önemli bir artış gözlemledik. Yüksek kaldıraç, açığa satış yapanlar ve kar elde etmek isteyen balinalar için kolay bir hedefti. Bu sefer, piyasadaki yüksek belirsizlik seviyesi nedeniyle piyasanın kaldıraç miktarı önemli ölçüde daha düşük.

  Daha düşük kaldıraç, balinaları tasfiye için zorlamaya teşvik etmeyebilir. Balinaların da yükseliş momentumuna katkıda bulunduğu gerçeği, kripto para biriminin 30.000$ aralığının üzerine çıkmasının daha kolay olabileceği anlamına geliyor. Ancak bu, piyasa koşullarının elverişli olup olmayacağına bağlıdır.

  Bu yazının yazıldığı sırada, metrikler, koşullar izin verirse ivme kazanmaya devam edebilecek bir piyasa toparlanmasına işaret ediyordu. Başka bir FUD olayı, satış baskısının geri dönüşünü tetikleyebilir ve yukarıda belirtilen kısa vadeli kar alımı, BTC’nin potansiyel yükselişini bir kez daha engelleyebilir. Ancak, yeni bir ay farklı bir görünüm getirebilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler