Brezilya merkez bankası başkanı, CBDC’nin 2022’ye kadar hazır olacağını söyledi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto de Oliveira Campos Neto, 2022’ye kadar bir dijital para birimine sahip olmayı planladığını açıkladı. Bloomberg Markets Editörü Erik Schatzker ile yaptığı röportajda Neto, Brezilya’nın merkez bankası dijital para birimi veya CBDC’nin ülkenin bankacılık sistemini modernize edeceğini söyledi.

Neto CBDC’nin Önemine Değiniyor!

Neto’ya göre, Brezilya’nın 2019’daki merkez bankası liderliği birçok yeniliğe ve BC Gündeminin oluşturulmasına yol açtı; bu aynı zamanda Neto’nun merkez bankasının başkanı olduğu sırada geldi. BC veya Banco Merkezi politikaları Brezilya finansal sistemini modernize etmek ve Neto’ya göre bankanın bu yıl Kasım ayında başlatmayı planladığı bir anlık ödeme sistemini teşvik etmek için başlatıldı.

Ayrıca Neto, BC Gündem politikalarının Brezilya’daki bankalar arasında açık bir finans sistemi kuracak rekabet yaratmayı da amaçladığını söyledi. Dahası Neto, röportajda bu planların çoğunun zaten birinci aşamadan önce olduğunu ve bir CBDC’nin formüle edilen BC Gündem politikalarının nedeni değilse de sonucu olacağını söyledi.

Brezilya’nın para birimi olan gerçek olanı daha güvenilir, dönüştürülebilir hale getirmenin ve dijital bir varlık piyasaya sürmeden çok önce uluslararası standartlara getirmenin önemini vurguladı. Neto şunları söyledi:

“Bence dijital para birimi neden değil, sonuç. Buna sahip olmanız için, etkin ve birlikte çalışabilir bir anlık ödeme sistemine sahip olmanız, rekabet yaratabileceğiniz açık bir sisteme sahip olmanız ve kredibilitesi olan, dönüştürülebilir bir para birimine sahip olmanız gerekir. ve uluslararasıdır. O zaman dijital para birimine sahip olmak için gerekli tüm malzemelere sahip olduğunuzu düşünüyorum.”

Bu arada, Çin’in e-yuan’ı başlatma planları devam ediyor ve 2022 Kış Olimpiyatları’na kadar hazır olabilir ve Brezilya’nın dijital para biriminin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelebilir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster