Borsalardaki Bitcoin ve Tether Dengesi Boğa Sinyali Veriyor!

Bitcoin [BTC] and USD Stablecoin Balance on Exchanges Signal a Bull Run: Analyst
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tether (USDT)’in toplam para arzı, 8 milyar dolar seviyesine ulaştı ve XRP’nin toplam piyasa değerinin 8,7 milyar dolardan üzerine çıkmasını sağladı.

USDT (Tether) hacmindeki artış Mart ayından bu yana% 54 arz artışı ile bir hayli güçlü olmuştur. Tether’e verilen toplam arz 7.516 milyar dolara yükseldi. Bu, USDT’nin arzındaki en dik artış oldu.

stabilcoin tedarik metrikleri
Piyasalarda Stablecoin Arzı (Coinmetrics)

USDT’nin hacmindeki artış, dünya rezerv para birimi olarak dünya genelinde artan ABD Doları talebine bağlanabilir. Özellikle, USDT’nin kripto borsalarına haftalık net girişi (grafikte 7 günlük ortalama) piyasadaki düşüş ve düşüş eğilimlerine rağmen oldukça güçlü oldu.

usdt net girişi
Net Crytpo borsa USDT Akışı 

USDT’nin borsalardaki ortalama dengesi yaklaşık% 200 arttı (Mart ayından bu yana 500 milyon $ ‘dan 1.5 milyar $’ a kadar arttı).

Dahası, Bitcoin [BTC] borsalarındaki BTC dip ortalaması, Bitcoin’in daha büyük bir HODL eğilimi olduğunun göstermekte. Vadeli işlem yatırımcıları Mayıs 2019’a benzer kısa bir sıkışma korkusu yaşamaya devam ederken, borsalardaki arz-talep sıkışıklığı da yeni bir yükseliş aşaması oluşturabilir.

Yeni Bir Boğa Koşusu mu Başlıyor?

Bitcoin yeni bir boğa koşusuna başlayacbilir çünkü SOPR (Harcanan Çıktı Fiyat Oranı) göstergesi kritik bir varsayım noktasına ulaştı.

sopr oranı

Bitcoin [BTC] Harcanan Çıkış Oranı (SOPR) Göstergesi

Oran şu anda 1’e yakın, eğer fiyat mevcut seviyelerin üzerinde toplanmaya devam ederse, yeni bir boğa piyasası başlayacak. Bununla birlikte, 1’in altında ret görürsek, ayı piyasası sürmeye devam edecektir.

Bitcoin [BTC] sayısı 0,01 ile 1 olan BTC adresleri sayısı her geçen hafta yeni zirvelere ulaşıyor. Bu nedenle, muhtemelen Bitcoin [BTC] için güçlü perakende talebine tanık oluyoruz, muhtemel sebebi de Bitcoin Halving oluyor diye düşünüyoruz. Bununla birlikte, 10 BTC’den fazla adreslerin sayısı, düşüşü takip eden günlerde, boğalar için endişe verici bir sinyal olabilecek önemli bir düşüş gördü.

Ayılar tamamen teslim oldu mu yoksa aşağı yönlü olasılık hala güçlü mü? Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!