Cumartesi, Kasım 28, 2020

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 18.11.2020

Risk İştahının Bozulmasıyla Birlikte Kar Satışlarını Beraberinde Getirdi…

Yarın açıklanacak faiz kararı öncesinde, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı da dâhil yeni birtakım tedbirler açıklandı. ABD seçimleri ve aşı haberleri sonrasında oluşan pastırma yazı dün yerini kara bulutlara bıraktı. Endeks bankalardaki ve holding endeksindeki sert düşüşün etkisiyle Salı gününü %2.57 değer kaybıyla tamamladı.

Yurt dışı piyasalar da artan koronavirüs vakalarına ve alınan ek tedbirlere bağlı olarak satıcılı bir görünüm sergiliyor. ABD ve Almanya vadelileri yeni işlem gününde negatif bölgede fiyatlanıyor. Kurdaki gelişmeler ve koronavirüs salgını kaynaklı haber akışı gündemdeki yerini koruyor. TL varlıklara yönelik algıda önemli bir bozulmanın olmaması endeks açısından pozitif olmakla birlikte, olası geri çekilmelerde 1,240 seviyelerinden tepki alımlarının gelmesi beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09