Bomba tehdidi: “50 Bitcoin gönderin yoksa binaları havaya uçururuz”

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ukrayna devlet güvenlik ajansı Ukrayna Güvenlik Servisi’nin açıklamasına göre, ülkenin başkentindeki binaları patlatmamak karşılığında Bitcoin talep eden teröristleri yakaladı.

Ajansın resmi Facebook sayfasındaki bir mesaja göre, 60 yaşındaki iki erkek Kiev’deki bir apartmana, Bitcoin adresleri 50 BTC’ye gönderilmedikçe o binayı veya başka birini havaya uçurmakla tehdit eden bir not gönderdi.

Teröristler bile ciddi olduklarını kanıtlamak için 21 Temmuz’da bir metro istasyonunun yanında küçük bir bomba patladı, sonra polisi iki kez aradılar ve Kiev’in diğer bölgelerine bomba yerleştirdiklerini bildirdi.

Teröristler tarafından hazırlanan not kağıdı
Teröristler tarafından hazırlanan not kağıdı

Cep telefonu verilerini ve sokak kameralarını analiz eden kolluk kuvvetleri iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Anton Herashchenko, ileri yaşlarına rağmen, şüphelilerin çeşitli suçluların kripto para birimlerini nasıl kullandıklarını ve dijital bir cüzdandan para aldıktan sonra cezadan kaçmayı amaçladıklarını söyledi.

22 Temmuz’da bilinmeyen bir cüzdandan tehdit notundaki Bitcoin cüzdan adresine 0.00012258 BTC aktarımı yapıldığı belirlendi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster