Boğa Koşusundan Emin Olmak için Bitcoin’in Kaç Dolara Yükselmesi Gerekiyor?

  • Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), bu haftanın başında 26,000 dolarlık başka bir destek kaybederek satış baskısı altında kalmaya devam ediyor.
  • Stratejist, düşüş eğiliminin sürmesi için geçerli nedenlerin bulunduğunu, FED’in ve çoğu merkez bankasının hala sıkılaştırma tedbirleri uyguladığını belirtti.
  • BTC 2021 fraktalı, Bitcoin’in üçüncü zirvesini daha düşük bir tepede oluşturabileceği ve 26.000 dolarlık destek seviyesinin reddedilmesine yol açabileceği potansiyel bir senaryoya işaret ediyor.

Bitcoin’deki boğa koşusunda olduğumuza emin olmak için hangi fiyat seviyesine tutunması gerekiyor? Düzeltme ihtimali hala olabilir!

Bitcoin için Hangi Fiyat Seviyesi Çok Kritik?

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), bu haftanın başında 26,000 dolarlık başka bir destek kaybederek satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. Bazıları, bu düşüşleri almanın iyi bir zaman olabileceğini düşünebilirken, Bitcoin’in henüz tehlikeden kurtulmadığı görünüyor.

Popüler kripto analisti Ali Martinez, son on yılı kapsayan tarihsel verilerin, Bitcoin’in fiyatının 6 ay ila 3 yıllık bir geçmişi olan sahiplerin ortalama maliyet tabanını aştığında bir boğa koşusu tetiklediği bir model ortaya koyduğunu açıklıyor.

Şu anda, bu modele göre BTC için bu kritik kırılma seviyesi 33.755$ olarak tanımlanıyor. Bu, yükseliş toparlanmasını doğrulamak için BTC fiyatının mevcut seviyelerden %30’un üzerinde artması gerektiği anlamına geliyor. Aksi takdirde, daha fazla BTC fiyat düzeltmesinin kapıları sonuna kadar açıktır.

Diğer piyasa analistleri de BTC fiyat toparlanması konusunda benzer görüşler paylaştılar. Bloomberg’ün kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in fiyat hareketini Nikkei endeksine benzetiyor. McGlone’un son raporunda şunlar belirtildi:

“Bitcoin’in Nikkei 225 ile yakın bir yön ilişkisi vardı ve son kripto zayıflığı bulaşmayı işaret ediyor olabilir. Ya da ölçülen kripto para birimi iyileşebilir ve Haziran ayında 33 yılın zirvesine ulaşan Nikkei’nin yolunu izleyebilir.”

Bitcoin toparlanmasının gücünü göstermek için yaklaşık olarak 31,000 doların üzerinde bir pozisyon korunmalıdır. Ancak stratejist, düşüş eğiliminin sürmesi için geçerli nedenlerin bulunduğunu, FED’in ve çoğu merkez bankasının hala sıkılaştırma tedbirleri uyguladığını belirtti.

Bitcoin’deki Formasyon Büyük Düzeltmeyi İşaret Ediyor

Bitcoin, 2021 boğa koşusundan sonra fiyat düşüşünden önce oluşan oldukça benzer bir grafik formasyonu oluşturuyor. Kripto analisti Rekt Capital’in açıkladığı gibi:

“2021’de BTC, bir Double Top’a benzeyen iki açık zirve oluşturdu ve sonraki bir Daha Düşük Yüksek ile üçüncü zirveyi oluşturdu. Şu anda, BTC’nin bir kez daha bir Double Top’a benzeyen iki açık zirve oluşturduğu ve Daha Düşük Yüksek ile üçüncü bir zirve oluşturma potansiyeline sahip olduğu görünüyor.”

BTC 2021 fraktalı, Bitcoin’in üçüncü zirvesini daha düşük bir tepede oluşturabileceği ve 26.000 dolarlık destek seviyesinin reddedilmesine yol açabileceği potansiyel bir senaryoya işaret ediyor. Bunu takiben fraktal, Bitcoin’in bir toparlanma yaşayabileceğini ancak bunun, başka bir aşağı yönlü reddedilmeden önce 26.000 dolar seviyesinin yeni bir dirence dönüşmesine neden olabileceğini öne sürüyor.

Daha önce de bildirildiği gibi Eylül ayı, tarihsel olarak Bitcoin için büyük düzeltmelerin yaşandığı ay oldu. Grafik kurulumu bu sefer farklı olamayacağını gösteriyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version