Ana SayfaHaberBoğa Kapıda Mı? Bitcoin 30,000 Doların Üzerine Çıkabilir Mi?

Boğa Kapıda Mı? Bitcoin 30,000 Doların Üzerine Çıkabilir Mi?

-

Bitcoin (BTC), $20.000 seviyesinin altındaki yaklaşık %20’lik düşüşünden önemli ölçüde toparlanmış durumda. ABD bankacılık sektöründeki finansal kriz arasında güçlü alış baskısıyla önceki kaybedilmiş seviyelerine ulaşıyor.

Piyasanın en büyük kripto para birimi (piyasa değerine göre), $25.000 bölgesini aştı ve bu seviyedeki direnç duvarını başarıyla yeniden test etti. Ayrıca, son 24 saatte $280 milyon’a kadar kısa liqlerle desteklenen BTC, 2022’deki düşüşe doğru daha yüksek seviyelere ulaşmak için hazır görünüyor.

Bitcoin, bir bankacılık krizi atlatmak için oluşturuldu. Bu nedenle, küresel kripto para piyasası canlanıyor ve yatırımcıların güvenini kazanıyor, gözlerini yeni doğan sektöre çeviriyor. Bu tüm yeni bir boğa piyasasının bir parçası mı?

Bitcoin için Makro Düşüş Bitti mi?

Bitcoin, $24.800’deki makro düşüş çizgisini geçti ve Pi döngüsünün 111 günlük hareketli ortalamasını (MA) test ettikten ve BTC’yi destekleyen bu çizgiden yükseldikten sonra bu çizgiye konuldu.

Kripto analisti Rekt Capital’in Twitter postuna göre, $24.800 düşüş çizgisinin üzerinde bir aylık kapanış, piyasadaki en büyük kripto para biriminin için yeni bir döngünün doğrulanması anlamına gelebilir.

Bitcoin
Bitcoin makro düşüş çizgisi aşıldı. Kaynak: RektCapital on Twitter.

Eğer BTC direnci yakından tutar ve $25.200’deki kırılmış düşüş çizgisini tutarsa, daha yüksek seviyelere ulaşabilir. Bitcoin, mevcut fiyat hareketini sürdürebilir ve mevcut seviyenin üzerinde konsolide olabilirse, sonraki hedefi $30.000 seviyesi olabilir.

Yatırımcıların Güvenini Artıran BTC Fiyat Hareketi

Gazeteci Colin Wu’ya göre, Bitcoin, geçtiğimiz 24 saatte yeni bir kilometre taşına ulaştı. BTC opsiyonlarının nominal değeri, tarihin ikinci en yüksek seviyesine yükseldi ve $2.5 milyar’a ulaştı. Ayrıca, ABD hukuk sisteminden kripto piyasalarına likidite çıkıyor ve mevcut yükseliş için gerekli likidite sağlanıyor.

Bu doğrultuda, Bitcoin’in fiyatı son birkaç günde %20’nin üzerinde yükseldi ve yatırımcıların güvenini gösteriyor. Ayrıca, yeni doğan sektörün toplam piyasa değeri, $1 trilyon seviyesinin altına düştükten sonra yayılmaya devam ediyor. 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde tutulan piyasa değeri, kaybedilen toprağını geri kazanmak için hazır görünüyor.

Tüm bunların yanı sıra, piyasadaki en büyük kripto paraların liderliğinde yeni bir çağ başlıyor ve gelecek aylarda yeni bir makro boğa eğilimine doyumsuz bir şekilde talep ediyor.

Bitcoin
Bitcoin Günlük Grafik

Bitcoin, $26.400 seviyesine ulaştıktan sonra şu anda $24.439 seviyesinde işlem görüyor. Bu, son 24 saatte %7.4’lük ve önceki yedi günde %16’lık önemli bir kazanç anlamına geliyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler