Ana SayfaKripto Para AnalizleriBinance Coin (BNB) Fiyat Analizi : Önemli Destek ve Dirençler! Long ve...

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi : Önemli Destek ve Dirençler! Long ve Short Setupları

-

Son dönemde kripto piyasasında volatil bir piyasa yaşanmaya devam ediyor. Binance Coin’e baktığımızda Günlük mum açılışında -%4 düşmesine rağmen, Günün sabah saatlerinde toparlandı ve yazı sırasında +%6.7 yüzdelik ile 288 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Hızlı Gezinti (Tıkla Git)

Binance Coin analizimize yakın çekim baktığımızda; fiyatta son derece etkili bir düşen trendimiz olduğunu söyleyebiliriz. Eğer yeni yüksek fiyatlar isteniyorsa, öncelikle bu kırmızı düşen trendin kırılması gerekiyor. Sizin için trendin anlık seviyesini grafiğimizde işaretledik.
(Alçalan bir trend olduğu için seviye gün geçtikçe düşmeye devam edecektir.)
coinotag bnb

Ayrıca yine grafikte belirgin olduğu şekilde, düşen trendin anlık seviyesi aynı zamanda güçlü bir direnç bölgesiyle birleşmiş durumda. Bu da fiyatın kısaca $330 ile $350 seviyelerini geçmekte oldukça zorlanacağını bize göstermekte. Direnç bölgemiz ve düşen trendimiz yukarı doğru aşılırsa ve üzerinde 4h mum kapanışları görür isek, ilk hedefimiz $420 dolar olup, oranın aşılımında piyasa ile birlikte kordine yükselişler $460 seviyesine kadar gidebilir. Burası bir sonraki direnç seviyemizdir olacaktır.

Fiyat bu bölgeyi tekrar deneyip kıramaz ise ilk ara destek seviyemiz $285 seviyesi olacaktır. Geçmiş düşüşlerde buradan alınan tepkiler çok güçlü olduğu için, burası aslında önemli bir seviye bizim için.

Ara destek seviyemizin altında 4h mum kapanışları görmeye başlarsak ise bu desteğin kırıldığını varsayabiliriz. Bundan sonra ise bizi asıl majör desteğimiz beklemekte. Kabaca $213 ile $193 seviyeleri bizim için geçmişte majör destek görmüş bir bölgedir. Kısa vade analiz olduğu için bu bölgenin altını konuşmaya en azından şu anlık gerek duymuyoruz.

Short Setup Analizi

Eğer BNB bulunduğu seviyeden ok işareti gibi bir hareket sergileyip kırmızı düşen trendine dokunmaya giderse ve bu temas durumu, belirttiğimiz direnç bölgesinde gerçekleşirse o seviyeler short denemesi için iyi bir yer olabilir.

coinotag bnb

Trend ve yatay direnç bölgesi kırılımı ile üzerinde 4h mum kapanışı olursa stop edilebilir işlem. Riske girmek istemeyen dostlar için bölgenin biraz üzerine grafiğimizdeki gibi bir stop seviyesi belirlenebilir.

İşlemin 2 ana hedefi olup, risk almamak adına ilk hedefte pozisyonun büyük kısmı kapatılabilir. Seviyeler olası destek seviyelerimiz olduğu için buralarda mutlaka risk azaltmak gereklidir.

Spot Long Setup Analizi

Aşağıda belirttiğimiz önemli destek bölgesine, trende dokunmadan direkt düşüş ihtimalinde yukarı yönlü bir işlem açılabilir. Burası güçlü bir bölge olduğundan fiyatın bir tepki alması muhtemel olacaktır.

coinotag bnb

Ancak bölge biraz kalın bir bölge dostlar. Buradan açılacak işlemlerin, parçalı halde yapılması bakiyenizi çok daha iyi koruyacaktır. Belirtilen destek bölgesine atılan emirler gelirse, yine iki hedefli bir işleme girmiş oluruz. İlk hedef ara direnç seviyesi olup, ikinci işlem kapatma seviyesi ise düşen trendin anlık seviyesi olacaktır. Destek bölgesi kırılımı ile kesinlikle stop olunması gereklidir.

Kar zarar oranlarını hesaplayarak, stop olacağınızda üzülmeyeceğiniz rakamlarla işleme girmeniz çok önemlidir. Lütfen riskinizi yönetin.

Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler