Diğer

  Bloomberg Analistine Göre Altın, 2024’te Bitcoin Fiyat Hareketini Geride Bırakabilir!

  • Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2024’te altının Bitcoin’i geride bırakacağını öngörüyor.
  • Bitcoin piyasasındaki boğa eğilimlerine rağmen, makroekonomik faktörler büyümesini engelleyebilir.
  • McGlone, Federal Rezerv politikaları konusundaki piyasa beklentilerindeki olası yanlış değerlendirmeleri vurguluyor.

  Değişen ekonomik manzaralar içinde, Bloomberg’den Mike McGlone 2024’te makroekonomik ve Federal Rezerv politika değişiklikleri nedeniyle altının Bitcoin’i performans açısından geçmesini bekliyor.

  Bitcoin’in 2024 Görünümü: Önünde Zorluklar Var

  Bitcoin, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayı ve beklenen Bitcoin yarılanması gibi son olumlu gelişmelerine rağmen, 2024’te potansiyel bir düşük performansla karşı karşıya. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, özellikle hisse senedi piyasası ve risk ayarlı performans bağlamında makroekonomik faktörlerin Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasını engelleyebileceğini belirtiyor.

  Federal Rezerv’in Bitcoin’in Geleceğindeki Rolü

  McGlone, geleneksel olarak Bitcoin gibi riskli varlıklar lehine olan Federal Rezerv faiz indirimleri için piyasa beklentilerine işaret ediyor. Ancak, bu beklentilerin büyük ölçüde yanlış yerleştirilmiş olabileceğini düşünüyor. McGlone, Cointelegraph ile yaptığı röportajda “Fed, geçmişte olduğu kadar rahat bir şekilde gevşeme yapmayacak, çünkü çok fazla gevşeyerek oluşturduğu enflasyonla karşı karşıya” diyerek, Fed’in enflasyon endişelerine karşı daha muhafazakar bir yaklaşım benimseyeceğini öne sürüyor.

  Resesyon Tahminleri ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi

  McGlone’a göre ABD ekonomisi bu yıl resesyona girecek. Bu düşüş, hisse senedi piyasasını olumsuz etkileyecek ve dolayısıyla, genellikle riskli varlıklar için öncü bir gösterge olan Bitcoin’i de etkileyecek. McGlone, “Hisse senedi piyasası ve beta düşerken, Bitcoin daha fazla düşüyor” diye gözlemliyor, kripto paranın geniş piyasa eğilimlerine olan hassasiyetini vurguluyor.

  2024’ün Güvenli Limanları: Altın ve Hazine Bonoları mı?

  Bu ekonomik belirsizlikler arasında, McGlone altının ve uzun vadeli Hazine bonolarının daha dayanıklı varlıklar olarak ortaya çıkacağını öngörüyor. Beklenen istikrarları ve güvenilirlikleri, Bitcoin ve diğer riskli varlıkların öngörülen oynaklıklarıyla keskin bir tezat oluşturarak, karışık zamanlarda daha güvenli limanlar arayan yatırımcılar için daha cazip hale gelebilir.

  Sonuç

  Finansal manzara geliştikçe, Bloomberg analisti Mike McGlone’un içgörüleri, Bitcoin ve altının 2024’teki olası yörüngeleri üzerine nüanslı bir bakış açısı sunuyor. Makroekonomik faktörler ve Federal Rezerv politikaları kritik roller oynarken, yatırımcılar, gelecek yıl Bitcoin üzerinde altın ve uzun vadeli Hazine bonolarının potansiyel olarak daha avantajlı yatırımlar olarak ortaya çıkabileceği bir varlık performansı değişimine tanık olabilirler.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.

  Hong Kong’daki Bitcoin ETF’sinin Yönettiği Varlıklar 100 Milyon Dolara Ulaştı!

  Hong Kong'daki Bitcoin Futures ETF'sinin yönettiği varlıkların miktarı 100 milyon dolara ulaştı; Hong Kong'da ilgi artıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.