Blockware’dan Kentucky için Bitcoin Madencilik Yatırımı

Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz aylarda Kentucky valisinin imzaladığı Bitcoin Teşvik Yasasının haberi ile manşetleri süsleyen eyalet, bu sefer bir Bitcoin madencilik yatırımı ile gündemde. BlockWare şirketinden Kentucky’ye 25 milyon dolar değerinde bir yatırım yapıldı. İşte detaylar.

BlockWare madencilik

Blockware’ın Bitcoin Madencilik Yatırımları

Eyaletteki endüstriyel elektrik maliyeti ABD genelinde ki en düşük maliyet değeri, bu durumu bilen BlockWare şirketi ise eyalete 25 milyon dolarlık bir yatırım yapmaya karar verdi. Şirketin bu parayla, Kentucky üzerinde ki operasyonlarında büyümeye bu adımın yanı sıra 5 dönümlük arazi satın aldılar ve Paducah kampüsüne 8 bin adetten fazla Bitcoin madencilik donanımı kuracak.

Şirket gerekli teçhizatları ve bu teçhizatlardan ek olarak başka madencilere satmak içinde 6.000 madencilik ekipmanları satın aldı.

“Şu anda, dünya çapında hash oranının yalnızca %10’u ABD topraklarında üretiliyor. Düşük barınma ve elektrik maliyetleri ile Blockware Mining, ABD’deki hash oranını küresel olarak daha rekabetçi hale getirirken Bitcoin ağının dünya çapında daha iyi dağıtımı sağlayacak”

Büyümesine her gün hız katan Blockware madencilik şirketi, tek başına bir yıl içinde tüm küresel hash oranını 3 kattan daha fazla arttırmayı planlıyor. Şirketin şuan ki kapasitesi yaklaşık olarak 0,3 exehash (EH/s) hızında. Bu sayılar, saniye başına 1 kentilyon (1.000.000.000.000.000.000) karmadır.

Blockware için hedefler kârdan ziyade Bitcoin Hash kapasitesini artırmayla alakalı

Bitcoin madenciliği ve madencilik ile alakalı faaliyetlerle ilgili ticari diğer operasyonların yanı sıra, yatırımcı finansmanından elde edilen kâr ile Blockware, 2022’nin ortalarına kadar hash kapasitesinde 1 exehash’ı aşan küresel bir kapasiteye ulaşmak istiyor.

Şirket basın açıklamasında, önceki zamanlarda olduğu gibi, turların daha fazla talep edildiğini söylüyor. Bu durum yatırımcıların Blockware’ın aradığından daha fazlasını sunmak için sıraya girdiklerini gösteriyor bize. Bu, Blockware’ın faaliyetlerine yatırımcı güvenin bir göstergesidir bizce.

Madencilik & Blockware

Daha önce gerçekleştirilen turlarda, madencilik firması 7 milyon dolar değerinde bir fon toplamayı başarmıştı. Bu toplam özel sermaye birikimlerinin 32 milyona arttırır.

Kentucky eyaleti Blockware gibi şirketlere göre Bitcoin madenciliği için uygun mu?

Kentucky, ABD toprakları içerisinde elektrik için en düşük endüstriyel enerji maliyetine sahip eyaletlerinden biridir. Bu enerji fiyatları, sektörde, fiyatların hızla artmasına ve düşmesine duyarlı işletmeler için oldukça iyi.

Geçen ay Stoltzner Kentucky Today’e konuştu:

“Açıkçası, Bitcoin madenciliğinde güç kullanımınız, işletmenizin maliyetlerin en büyük kısımlarından biridir. Bu nedenle, bize uygun güç oranları sağlayan bir yer arıyorduk ve bunun üzerine eyaletten trafo yakınlarında bir arazi almak istedik.”

bitcoin & madecilik & blok yazılım

Blockware, başarı sırları olarak, Kentucky’de operasyonlar kurarken yerel yetkililerden yol açmalarına yönelik istekleri ve güçlü çabaları olduğunu söyledi.

Daha önce madencilerin Çin’den kaçtığından bahsetmiştik. Bunun üzerine Blockchain araştırma şirketi Crypto Head kısa süre önce Amerika Birleşik Devletlerini dünyanın en kripto dostu ülkesi seçti.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook