Diğer

  Blockstream CEO’su, 2024 Yılı için Bitcoin’den Beklentilerini ve Tahminlerini Açıkladı!

  • Adam Back, 2024’ün Bitcoin (BTC) için bir canlanma dönemini işaret edebileceğine inanıyor ve öncü kripto para biriminin 100.000 dolara doğru ilerlemesini öngörüyor.
  • Bitcoin’in blok ödülü yarılanmaları, madencilere verilen blok ödülünü 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşüren her 210.000 blokta bir gerçekleşen programlanmış etkinliklerdir.
  • Back, “Paraya ihtiyaçları var ve bazen iyi şeyleri satarlar çünkü likittir, ve Bitcoin süper likittir. Bu, altınla da olurdu ve bence bu, Bitcoin için son birkaç yılın bir faktörü” dedi.

  Blockstream CEO’su Adam Back, 2024 yılı için Bitcoin’in canlanma dönemini işaret ederken beklentilerini ve tahminlerini açıkladı!

  Adam Back, Bitcoin’e Dair Tahminlerini Açıkladı

  bitcoin-btc

  Blockstream CEO’su Adam Back, 2024’ün Bitcoin (BTC) için bir canlanma dönemini işaret edebileceğine inanıyor ve öncü kripto para biriminin 100.000 dolara doğru ilerlemesini öngörüyor. Yakın bir röportajda, ünlü kriptografi uzmanı ve Bitcoin protokolünde kullanılan çalışma ispatı algoritmasının öncüsü olan Back, Bitcoin’in şu anda önceki madencilik ödülü yarılanma etkinliklerinde gözlemlenen tarihsel fiyat eğilim çizgisinin altında olduğunu söyledi.

  Bitcoin’in blok ödülü yarılanmaları, madencilere verilen blok ödülünü 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşüren her 210.000 blokta bir gerçekleşen programlanmış etkinliklerdir. Back, mevcut fiyatın, önceki piyasa döngüleri ve yarılanmaların ortalama eğilimlerini düşünerek, geniş bir kabul görmüş projeksiyonların gerisinde kaldığını öne sürdü. BTC’nin fiyatındaki düşüşe, geleneksel finansal piyasalarda ve kripto para alanında gözlemlenen birçok faktör katkıda bulundu.

  “Son birkaç yıl, İncil’deki salgın hastalık ve veba gibiydi. COVİD-19, parasal genişleme ve enerji fiyatlarını etkileyen savaşlar vardı. Enflasyon insanları harekete geçiriyor, şirketler iflas ediyor” diye açıkladı Back. Bu piyasa zorlukları, portföy yönetimi ve yatırım stratejileri üzerinde derin bir etkiye sahip oldu. Yatırım yöneticileri, genellikle Bitcoin dahil daha likit varlıkların satışına yol açan risk ve kayıpları gezinmek zorunda kaldı.

  Back, “Paraya ihtiyaçları var ve bazen iyi şeyleri satarlar çünkü likittir, ve Bitcoin süper likittir. Bu, altınla da olurdu ve bence bu, Bitcoin için son birkaç yılın bir faktörü” dedi. 2024’e bakarken, Back, Bitcoin’in fiyatını olumsuz etkileyen birçok makro olayın ya azaldığını ya da çözüldüğünü söyledi. Bu, Bitcoin’in Kasım 2023’ten itibaren yaşadığı fiyat artışında yansımaktadır.

  “Bulaşmanın dalgası, Three Arrows Capital, Celsius, BlockFi ve FTX’e maruz kalan iflas olan şirketler – çoğunlukla bunlar bitti. Daha fazla büyük sürpriz olduğunu düşünmüyoruz,” dedi kripto uzmanı.

  Back, Bitcoin’in 100.000$’a ulaşacağını hala düşünüyor

  Daha önce, Blockstream CEO’su Bitcoin’in bir sonraki piyasa döngüsünde 100.000 dolara ulaşacağını öngördü ve bu projenin arkasında duruyor. Eğer önceki makro faktörler olmasaydı, Bitcoin’in bu kilometre taşına zaten ulaşmış olacağını iddia etti. Back, ayrıca tanınmış eski kurumsal yatırımcı PlanB tarafından geliştirilen Bitcoin “stoktan akış” modeline de atıfta bulunuyor. Bu model, Bitcoin’in 2024’teki potansiyel yukarı tarafını gösteriyor.

  Back’e göre, model, akıllı Bitcoin yatırımcılarının tarih boyunca bir yarılanma etkinliğinden altı ay önce BTC satın aldığını ve ödül azalmasını takip eden 18 ay boyunca önemli fiyat artışları sırasında sattığını gösteriyor. Back, “İnsanlar, 20.000 dolar civarındayken bunu 100.000 dolara getirebileceğimize dair biraz çılgın bir iddia olduğunu düşündüler,” dedi.

  Aralık 2023’te Bitcoin’in fiyatının tekrar tekrar 44.000 doları görmesi, önceki tahmininin başlangıçta bazı kişiler tarafından düşündüğü kadar abartılı olmadığını gösteriyor gibi görünüyor. Önde gelen yatırımcılar ve piyasa analistleri ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çeşitli spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanmasının potansiyel etkisini vurgulamıştır.

  Eric Balchunas ve James Seyffart, kıdemli ETF analistleri, bu başvuruların 2024’ün başlarında onay alacağını öngörüyor. Galaxy Digital’in ortak kurucusu Michael Novogratz, BTC destekli ürünlere önemli kurumsal yatırım akışlarını öngörüyor, bu görüşe Back de katılıyor. “Bitcoin’in ETF ve yarılanma öncesinde 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyorum. Ancak ETF’nin etkisini küçümsememeliyiz,” diye belirtti Back.

  Bu inancın temel nedenlerinden biri, BlackRock ve Fidelity gibi büyük fon yöneticilerinin belirli pazar segmentlerinde, şu anda Bitcoin gibi varlıklara doğrudan yatırım yapmaktan kısıtlandırılmış olmalarıdır. Back sözlerini şöyle sonlandırdı: “Eğer bir yatırım fonunu yönetiyorlarsa, dışarıdan zorlamalı veya fonun bir parçası olarak, genellikle halka açık hisse senetleri ve ETF’ler gibi şeyleri satın alabileceklerine dair kuralları vardır. Startuplara yatırım yapamazlar, değerli metalleri fiziksel olarak satın alamazlar. Hiçbir şey yapamazlar.”

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.