Salı, Ocak 26, 2021

Blockchain Coronavirus Salgınına Çözüm Olabilir! 2020

Blockchain Coronavirus

Blockchain Coronavirus Salgınına Çözüm Olabilir – Kong Üniversitesi‘nden bir akademisyen, coronavirus salgınına daha iyi yanıt verebilmek için blockchain ve AI odaklı stratejilerin uygulanması gerektiğini belirtti.

Hong Kong Üniversitesinde bir programın yüksek lisans dekanı Syren Johnstone, coronavirüs salgını için teknoloji silahının kullanılması gerektiğini ifade etti.

Johnstone’un iddiası, hayır kurumlarının Pekin’in kurumsal ve siyasi seçimleri nedeniyle bağışları etkin bir şekilde gönderememeleri nedeniyle ortaya çıktı. Çin hükümeti şu anda tüm devlet bağışlarını hükümet destekli beş yardım kuruluşu aracılığıyla yürütüyor. Pekin’in merkezileştirme yaklaşımının sadece sorunu birleştirdiğini ve devlet liderliğindeki bir yaklaşım yerine teknoloji endüstrisinin bir çözüm sunması gerektiğini söyledi. Akademisyen özellikle, zaten Alibaba, SF Express ve Apple tarafından yaygın olarak kullanılan blokzinciri ve AI teknolojisinin kullanılması gerektiğini ifade etti.

Corona Virüsü
Coronavirus

Blockchain Coronavirus Salgını İçin Ne Sunabilir?

Blockchain, ister nakit ister yüz maskeleri olsun, tüm bağışların şeffaf bir şekilde kaydedilmesini ve izlenmesini sağlayacak. Teknoloji nihai son kullanıma kadar sürecin herhangi bir noktasında kişi veya kuruluşların hesabını tutmayı mümkün kılacaktır. Johnstone, yanlış yönetimin daha fazla kamu görünürlüğü ile azaltılacağını ve bağışçıların katkıları üzerinde daha fazla gözetim ve kontrol sahibi olmasını sağlayarak halkın sisteme olan güvenini artırabileceğimizi söylüyor.

Jonhstone, tartışmayı desteklemek için Başkan Xi Jinping’in kendi blockchain teknolojisini desteklediğini ileri sürdü. Akademisyen teknoloji şirketlerinin küresel olarak Çin’in endüstrisi ile çalışması gerektiğini belirtti.

Coronavirus nedir, belirtileri neler? Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi? Blockchain Coronavirus ?

Corona virüsü tehdidi devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinden ortaya çıktıktan sonra ABD’de olmak üzere, Avrupa’da Fransa ve Asya’da bazı ülkelerde de corona virüsü vakalarının tespit edilmesi salgının hızla yayılması endişelerini artırdı. Corona virüsü Türkiye’de görüldü iddiası ise ortalığı karıştırdı. Peki, corona virüsü nedir, belirtileri neler? Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi?

Vuhan’da ortaya çıkan yeni tip corona virüs, Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS-CoV) ve Orta Doğu Solunum Yetmezliği Sendromu (MERS-CoV) ile aynı aileden gelirken, bu iki sendromda da virüsün kaynağını yarasalar oluşturuyor. Ancak virüsün yarasalardan insana geçebilmesi için bir “aracı” hayvan gerekiyor.

Virüsün ilk başta “bulaşıcı olmadığı” yönünde açıklama yapılsa da etkilenen ve hayatını kaybedenlerin sayısının artmasıyla Çin hükümeti virüsün bulaşıcı özelliğinin kesin olduğunu bildirdi.Ocak 2020’de, salgını araştıran sağlık komisyonu ekibi başkanı Zhong Nanshan’a göre Çin’in Guangdong eyaleti’nde, insandan insana bulaşma doğrulandı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18