Blockchain.com’dan ilgi çeken Bitcoin faizi fırsatı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para cüzdanı ve servis sağlayıcısı Blockchain.com, yatırımcıların hesaplarında Bitcoin tutarlarsa, faiz kazanmalarına izin verebileceği yeni bir -stake- özelliğini duyurdu.

2011 yılında kurulan Blockchain.com, Bitcoin blok zinciri ve kripto cüzdan hizmetleri hakkında sağladığı verilerle bilinir. Son zamanlarda şirket, kendi kripto para borsasını da açtı. Buna ek olarak, Blockchain, son günlerde 2020’de gerçekleşen Bitcoin işlemlerinin yüzde 28’inin Blockchain.com cüzdanlarında yapıldığını bildirdi.

Öte yandan, şirket diğer iş kollarına da yatırım yapmaya başladı. Ağustos 2019’da kurumsal kredileri ve Mart 2020’de perakende kredileri başlattı. Blockchain, “faiz yaratan hesap” özelliğinin Çarşamba günü ekleneceği planını da açıkladı.

Ancak, Blockchain.com, müşterilerinin hesaplarında Bitcoin karşılığında faiz veren tek şirket değil. Örnek olarak, BlockFi bu hizmeti Ağustos ayında müşterilerine sunmaya başladı. Şirket; BTC, ETH, LTC ve USDC gibi kripto para birimlerinin yıllık yüzde 8,6’ya kadar faiz bıraktığı bilinmektedir. Santigrat, Nexo ve Kripto.com, kullanıcılarına benzer hizmetler de sunmaktadır. Ayrıca, başta Binance olmak üzere birçok borsa benzer özellikler sunuyor.

Blockchain.com’un bu hizmeti sadece Bitcoin’i içerecek. BTC mevduatları karşılığında kullanıcıların hesaplarına yüzde 4,5’e kadar faiz verilecektir. Ekip gelecekte bu hizmete ETH ve USDT eklemek için çalıştıklarını açıkladı. Şirket ayrıca ABD, Kanada ve Japonya’daki kullanıcıların bu hizmeti kullanamayacağını belirtti.

Perakende kullanıcılarının cüzdanlarında henüz açıklanmış ve korunmuş olan Bitcoin’e bağlı olarak USD dijital ve ABD doları destekli ‘sabit para’ borçlanma hizmeti ile ilgili olarak, şirket bu özelliğin ABD vatandaşlarına açılacağını ve yeni kripto varlıklarının da işleme tabi olacağını, borçlanma açısından da eklenebileceğini belirtti. Son olarak, şirket, BCH, ETH ve XLM’nin yanı sıra Bitcoin’in saklanabileceği cüzdanlarına USDT ve ALGO’nun da ekleneceğini açıkladı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster