Cumartesi, Kasım 28, 2020

ABD Döviz Kontrol Ofisi Başkanından Şok İtiraf: Blockchain Bankaları Dönüştürmeye Başladı!

Blockchain bankaları nasıl etkiliyor? ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı ve ulusal bankaları düzenlemekten sorumlu Döviz Kontrol Ofisi (OCC) başkanı Brian Brooks, blockchain teknolojisinin bankaları dönüştürmeye başladığını söyledi.

DC FinTech haftasında bir panelde konuşan avukat ve girişimci Brian Brooks, bankaların bir ön teknoloji “kalıntı” olduğunu ve blockchain teknolojisinin bu kurumları dönüştüreceğini söyledi.

“Teknoloji bankaların yaptığını yapar”

Geçmişteki en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’de hukuk yöneticisi olan Brooks, bankaların gelecekte bir ödeme ağı olarak doğrudan blok zincirine bağlanacağını ve ağda düğümler haline geleceğini söyledi:

“Bankalar artık dolar toplamakla sorumlu değil. İnsanlar artık borç almak veya para göndermek için merkezi sistemlere ihtiyaç duymuyor. Biri 10.000 dolarımı alıp yüzde 5 ödemek ister mi? Algoritma, onu isteyen birini bulacaktır. Bankaların parayı tek bir yerde toplaması önemli değil. Teknoloji artık bankaların bu rolünü üstlendi”

“Teknoloji onların sonu değil”

Ancak Brooks, tüm bu gelişmelerin bankaların sonu olmayacağını, bu tür kurumların saklama ve danışmanlık hizmeti vererek varlıklarını sürdüreceklerini ifade etti:

“Bankaların yine çok önemli ve büyük bir rol oynayacağını düşünüyorum. Ancak şimdi bağış toplama rollerinden uzaklaşacak ve daha kârlı hizmetlere odaklanacaklar “

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09