Pazartesi, Mart 1, 2021

Blackrock Bitcoin Alanına Girdi Mi ?

Yönetim altındaki varlıkları yaklaşık 9 trilyon dolar olan dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Kripto para biriminin fiyatını neyin artırdığına dair görüşünü paylaşan firmanın baş yatırım sorumlusu, teknoloji ve düzenlemenin insanların portföylerinin bir parçası olması gereken Bitcoin’i bulduğu yere doğru geliştiğini söylüyor. Buna ek olarak, insanlar enflasyon ve borçlar yükseldikçe değer kazanacak yatırımlar arıyor.

Blackrock Bitcoin Alanına Girdi

Blackrock’un küresel sabit gelir baş yatırım sorumlusu Rick Rieder, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkında konuştu. New York merkezli varlık yönetimi firmasının, dördüncü çeyreğin sonunda yönetimi altında 8.68 trilyon dolarlık varlığı vardı.

Rieder, Blackrock’un Bitcoin ile “uğraşmaya” başladığını doğruladı. Kripto para biriminde portföy tahsisinin ne olması gerektiği sorulduğunda, şu cevabı verdi:

“Bir kişinin sahip olması gereken yüzde tahsisine bir sayı koymazdım, çünkü bu portföyünüzün geri kalanının neye benzediğine bağlıdır.”

Ve daha sonra şöyle ekledi :

” Bugün dalgalanması olağanüstü, ama dinleyin, insanlar değer depoları arıyor. İnsanlar, enflasyonun yükseldiği ve borçların arttığı varsayımı altında takdir edilebilecek yerler arıyorlar, bu yüzden onu biraz araştırmaya başladık.”

Ocak ayında ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC), Blackrock, iki fonuna bitcoin vadeli işlemleri ekleme planlarını açıkladı: Blackrock Stratejik Gelir Fırsatları ve Blackrock Küresel Tahsis Fonu.

Bitcoin, kurumsal yatırımcılar arasında hızla popülerlik kazanıyor. Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapan ve yakında kripto para birimini ürünleri için ödeme olarak kabul edecek olan Elon Musk’ın Tesla’sı da dahil olmak üzere daha fazla şirket kripto para birimini benimsiyor. Geçen hafta Mastercard, belirli kripto para birimlerine doğrudan ağında izin vereceğini duyurdu ve BNY Mellon, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunmak için bir kripto birimini açıkladı.

Daha önce kripto para biriminin burada kalacağını ve altının yerini alabileceğini söyleyen Blackrock baş yatırım sorumlusu, Bitcoin fiyatındaki muhteşem yükselişi de yorumlamayı unutmadı.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firmasının baş yatırım sorumlusu daha ayrıntılı olarak şunları söyledi:

” Geçmişte tuttuğumuzdan çok daha fazla nakit tutuyoruz. Çünkü süre işe yaramıyor, faiz oranları bir koruma işlevi görmüyor. “

Rieder, “belirli bir tahsis veya hedef tutmayı benimsemeyeceğini” belirterek şu sonuca vardı:

” varlıkları çeşitlendirmek biraz mantıklı. Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor. ”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,285.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98