Diğer

  BitTorrent Token (BTT) Nedir Ve Nereden Satın Alınır ?

  Sizlere bu rehberimizde kripto para birimi BitTorrent Token nedir, simgesi BTT nedir, ne işe yarar, BitTorrent Coin nasıl alınır gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. İYİ OKUMALAR!

  BitTorrent Token

  BitTorrent ve TRON Ortaklığı

  Dünyanın en büyük dosya paylaşım protokolü BitTorrent, kısa süre önce TRON ile kurduğu ortaklıkla kendi kripto para birimini başlattı. Peki, BitTorrent Coin tam olarak ne için kullanılacak ve başarılı olacak mı?

  20 milyon dolarlık BTT ICO’su geçen yılın en başarılı ICO’larından biriydi. 28 Ocak’ta Finance Launchpad platformunda piyasaya sürülmesinden sonra ilk halka açık token satışı 15 dakika içinde tamamlandı ve toplam 7 milyon dolar toplandı. BTT’ye olan talep o kadar yüksekti ki sitede sürekli baş gösteren teknik sorunlar bazı yatırımcıların alım yapmasını engelledi. Sitedeki erişim sorunlarından dolayı ayrı bir AirDrop gerçekleştirildi.

  BTT’ye olan ilgi ICO’nun ötesine geçti ve borsalarda listelendiği ilk hafta piyasa değeri 10 kart arttı.

  Şimdi gelin BTT projesinin amaçlarına ve potansiyel kullanım durumlarına daha yakından bakalım.

  BitTorrent Token (BTT) Nedir?

  BTT, TRON platformu üzerine inşa edilmiş bir TRC-10 token’ıdır. 2001 yılında başlatılan BitTorrent protokolü ile entegre çalışmak üzere tasarlanmıştır. BitTorrent, internetin ilk merkeziyetsiz ağlarından biri ve aylık 100 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler ağlarından biri olmaya devam ediyor.

  BTT’nin white paper’ına göre, BTT’nin ilk büyük uygulaması, BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için daha verimli hale getirmek. BitTorrent’te bir dosya paylaşmak, her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı peers yani eşler içerir. Dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar ise seeds yani tohum olarak adlandırılır.

  BitTorrent Speed Nedir?

  BitTorrent Coin benimsenme oranını artırmak için BitTorrent’e yeni bir özellik eklendi. Bu özelliğe ise BitTorrent Speed adı verildi. Bu yeni özellik ile BitTorrent ağının kullanıcıları dosya kuyruğunda ilerlemek ve dosyaları daha hızlı indirmek için birbirlerine daha fazla ödeme yapmaları gerekiyor. Seeds’ler daha uzun süre ağda aktif oluyorlar ve bu şekilde ağda dosyayı aktif tutuyorlar. Bunun sonucunda ise BitTorrent Coin kazanıyorlar.

  BitTorrent Speed, bilgisayar kaynaklarının ağda dağıtımını optimize etmek için finansal teşvikleri kullanmanın bir yolu olarak tasarlanmıştır. Başlangıçta basit ve çoğunlukla otomatik olacak, ancak daha sonraki sürümlerle daha da geliştirilerek bir teklif sistemi kullanılacak. Oluşturulacak BTT pazarı ile kullanıcılar sürekli ve öncelikli indirme erişimi karşılığında BTT ticareti yapabilecekler. Tam olarak amaçlanan şey, insanların uzun süreli seeds olmaları ve daha iyi süreklilik ile daha hızlı indirme hızlarına ulaşılması.

  Diğer Kullanım Durumları

  BTT’nin diğer kullanımları arasında sisteminin daha iyi bir şekilde geliştirilmesi yer alıyor. Bu BTT servislerinin tümü, daha sonra harcama yapmak için kullanıcıların küçük miktarlarda altyapı paylaşmalarından değer saklamalarına izin verme fikri üzerine kurulu.

  Başlangıçta bu yeni hizmetler şu şekilde olacak:

  • Hizmet talepçilerinin tekliflerini sunmaları ve belirli bir içerik parçasını almak adına bant genişliği karşılığında BTT ile ödeme yapmalarını sağlamak için merkeziyetsiz bir içerik dağıtım hizmeti.
  • Hizmet talepçilerinin zaman içinde depolama alanı için ödeme yapmalarını sağlamak adına merkeziyetsiz bir depolama servisi.
  • Hizmet talepçilerinin, URL’nin içeriğini almak için bir müşteriye ödeme yapmalarını sağlamak adına merkeziyetsiz bir proxy hizmeti. Bu şekilde Wi-Fi’a güvenen mobil kullanıcılar gibi kesintili bağlantıya sahip talepçiler açık bir bağlantı kurmaya gerek kalmadan web kaynaklarını güvenilir bir şekilde alabilecekler.

  Uzun vadede, BitTorrent protokolü, belirli hizmet taleplerini karşılamak için yeni uygulamalar oluşturmak üzere üçüncü taraf geliştiricilerin kullanımına açılacak. Bu geliştiriciler ve oluşturdukları platformlar da BTT verilerek teşvik edilecek.

  BitTorrent ve TRON Vakfı, görünüşte tümüyle organik bir şekilde zaman içinde gelişen bir BTT mikro ödeme ekonomisini oluşturmayı planlıyor. Bu, geçmişte birçok kripto para projesinin hedefi oldu, ancak çok azı BitTorrent dosya paylaşım hizmeti kadar popüler ve sağlam bir ağa sahipti.

  BitTorrent Token (BTT) Nasıl Alınır? BTT Nereden Alınır?

  BitTorrent’e (BTT) yatırım yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Türk Lirası ile alım yapabileceğiniz borsalara yönelmelisiniz. BTT almak için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu‘yu kullanabilirsiniz.

  Kripto Para Projesine Dönük Eleştiriler

  Potansiyeli ne kadar büyük olursa olsun, BitTorrent Coin projesinin başarılı olup olmayacağı henüz belli değil. Özellikle de TRON ağına dayalı bir teknoloji olarak kullanılması bazılarını düşündürüyor.

  Eski bir BitTorrent yöneticisi TRON Vakfı ile ortaklık kurulmasının hemen ardından istifa etti ve TRX Blockchain’ini temel olarak küçük bir teknoloji üzerine oturtulmuş bir pazarlama makinesi olarak nitelendirdi. Yönetici, TRX Blockchain’inin BTT işlem hacminin üstesinden gelmesinin mümkün olmadığını iddia etti.

  Topluluktaki birçok kişi BTT konusunda şüphe içerisinde. Bu da token’ın ticaret başarısını, temellerine olan inancın aksine sadece yepyeni bir token’ın basit bir şekilde pompalama yapmak için kullanılabileceği izlenimi veriyor. Token’ın kullanışlılığı ve pratikliği ile ilgili birçok soru işareti var ve BitTorrent’in kalbindeki fikri mülkiyet hırsızlığından para kazanmaya çalışmakla ilgili açık yasal kaygılar bulunuyor.

  CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kripto Oyuncuları Arasında Popülerliği Artan TON Ağı Üzerindeki Hamster Kombat

  Kripto dünyası, TON ağı üzerinde...

  Julian Assange, İngiltere Hapishanesinden Serbest Bırakılmasının Ardından Hukuki Masraflar İçin Bitcoine Yöneliyor

  WikiLeaks'in ünlü kurucusu Julian Assange, İngiltere'de beş...

  Bitcoin, Piyasa İstikrarı ve Ticaret İçgörüleri Ortasında 62.000 Dolara Geri Döndü

  Bitcoin, piyasanın durulması döneminin ardından 25 Haziran itibariyle 62.000...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Kripto Oyuncuları Arasında Popülerliği Artan TON Ağı Üzerindeki Hamster Kombat

  Kripto dünyası, TON ağı üzerinde kurulan ve bir tıkla kazanç sağlayan oyun Hamster Kombat'ın lansmanını konuşuyor. Hamster...

  Bitcoin’in Yenilikçi Ekosistemi: Rünler ve Katman 2 Çözümler Zincir Üzeri Faaliyetleri Nasıl Devrim Niteliğinde Değiştiriyor

  Bitcoin ekosistemi son iki yılda dikkate değer bir gelişim gösterdi. Blockchain, artık basit işlemlerin ötesinde çok çeşitli yenilikçi uygulamaları destekliyor. “Layer 2 ölçeklendirme çözümlerinin ve Ordinal...

  Julian Assange, İngiltere Hapishanesinden Serbest Bırakılmasının Ardından Hukuki Masraflar İçin Bitcoine Yöneliyor

  WikiLeaks'in ünlü kurucusu Julian Assange, İngiltere'de beş yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı. Bu tahliye, Londra'daki yüksek mahkemenin kararı ve ABD'nin...