Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitstamp, Gemini’nin eski genel müdürünü yeni CEO olarak atadı!

En eski kripto borsalarından biri olan Bitstamp bugün, Julian Sawyer’ı Gemini kripto borsasının Avrupa Genel Müdürü olan firmanın yeni CEO’su olarak atadığını duyurdu. Sawyer, Bitstamp’ın kurucusu Nejc Kodrič’ten devralacak ve şimdi Bitstamp’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak yönetici olmayan bir rolde kalacak. Bitstamp, Nejc Kodrič’in “halefini” bulmak için küresel bir aramadan sonra Sawyer’ı seçtiklerini söyledi. Bu fikir, Kodrič’in geçmişte Bitstamp ile birlikte olduktan sonra “daha az uygulamalı bir role” geçmeye karar vermesinden dokuz yıl sonra kök saldı.

Bitstamp’ın yeni CEO’su Sawyer, aynı zamanda önde gelen Avustralya Challenger bankasının yönetim kurulu danışmanıdır. Daha önceki rolleri, 2019 yılına kadar Operasyon Direktörü olarak görev yaptığı Starling Bank’ın kurucu ortağı olarak geleneksel finans alanında başladı. Bitstamp’a göre:

Julian’ın küresel finansın karmaşıklığındaki uzmanlığı, onu Bitstamp’ı bir sonraki bölüme yönlendirmek için benzersiz bir şekilde uygun hale getiriyor. Kripto para biriminin dünya için sahip olduğu olasılıkları ve bunu mevcut finansal yapılarla nasıl entegre edeceğini anlıyor.

Sawyer, Nasdaq tarafından inşa edilen yeni bir eşleştirme motoru uygulamasının manşetlere çıktığı firmanın hızlı gelişmelerinin olduğu bir zamanda Bitstamp ekibine katılacak. Bu hamle ile Bitstamp, geleneksel borsalarla eşit olacak bir eşleştirme motoruyla kripto borsasında ilk büyük fiat oldu.

Değişim ayrıca, diğer dijital varlıkların listelenmesinin ardından bu yıl Mayıs ayında GBP’nin listelenmesi için haberlerde yer aldı. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitstamp, işlem hacmi açısından en büyük altıncı kripto borsası olurken, Sawyer’in eski işvereni Gemini, yazının yazıldığı sırada listede 22. sırada yer aldı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09